RTX 3070 modeller arası FPS farkı var mı?

avricaS

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, birkaç adet Benchmark videosu izledim işlemciler aynı olduğu halde Palit ve diğer RTX 3070 modelleri arasında 5-10 FPS farkı var gibi geldi. Acaba mümkün mü? Önceden STRIX RX480 kullanıyordum ve arkadaşlarımda aynı kart ve işlemci olmasına rağmen onlardan düşük FPS alıyordum yine aynı şeylerin olmasını istemiyorum, korkuyorum artık.
Palit Gaming Pro - ASUS TUF - MSI Gaming X Trio - ASUS STRIX gibi modeller arasında FPS farkı var mıdır?

Arkadaşlar, birkaç adet Benchmark videosu izledim işlemciler aynı olduğu halde Palit ve diğer RTX 3070 modelleri arasında 5-10 FPS farkı var gibi geldi. Acaba mümkün mü? Önceden STRIX RX480 kullanıyordum ve arkadaşlarımda aynı kart ve işlemci olmasına rağmen onlardan düşük FPS alıyordum yine aynı şeylerin olmasını istemiyorum, korkuyorum artık.
Palit Gaming Pro - ASUS TUF - MSI Gaming X Trio - ASUS STRIX gibi modeller arasında FPS farkı var mıdır?
Önceki kartlardan bildiğim kadarıyla 2-3 FPS oynuyor en fazla. Ancak en fazla performans veren Rog Strix'tir iyi akşamlar.

2-3 FPS'den Fazla değildir. Üst seviye modeller yüksek frekanslara çıkartılmış şekilde satılıyor. FPS Farkı bundan. Yoksa aynı GPU. Hiç bir farkı yok. Manuel OC yaparak aradaki farkı kapatabilirsin.

O videolarda hep fark ediyor. Çeşitli sebepleri var, RAM frekansı vs. farklar gibi. Modeller arası FPS artışı—azalması olmaz. Soğutma gibi durumlarda fark oluşuyor.

Çok ufak bir hız aşırtma ile aynı FPS'yi alacaksam ve sadece soğutmada fark olacaksa aradaki fiyat farkına değmeyeceğini düşünüyorum haklı mıyım?
Manuel OC yaparsın da soğutması onlar kadar iyi değil. Üst modellerin olayı soğutma performansları OC ye göre dizayn edilmesi.
Palitin soğutması da iyi diyorlar.

Üst düzey kartlar, konfor, soğutma performansı ve malzeme kalitesi ile ön plana çıkar, manuel OC yapmak için alınır genelde üst düzey kartlar, ayrıca sessiz ve serin çalışması için z aradaki farka tabi ki değer.

Geri
Yukarı