Çözüldü RTX 3070 Odyssey düşük 1& ve 0.1% değerleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

necmet

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Epic Games üzerinden AC Odyssey yükledim ve oyunu 1080p Ultra grafiklerde açıyorum ve ortalama 95 civarı FPS alıyorum fakat 1& ve 0.1% değerlerim çok düşük. Bu yüzden çok tatsız bir oyun deneyimi oluyor :) oyun testlerinde aynı işlemci ve ekran kartı kullanan sistemlerde değerler bu kadar düşük değil. Bir de tahminimce tam bu 1& ve 0.1% FPS değerlerinin düştüğü anlarda crash yiyorum. (neredeyse oyunu her açtığımda yedim).
Yine Epic Games üzerinden AC Syndicate oynadım yakın zamanda ve oyunu Ultra ayarlarda oynarken orada da crash yiyordum.
OC yapmayı denedim GPU'yu sabit bir saat hızında çalıştırmak için ancak stabil bir ayar bulamadım.
Ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Sistem.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3070 Gaming OC.
Anakart: Gigabyte Aorus B450 Elite.
RAM: 2x8 GB 3200 MHz.

Assassin's Creed  Odyssey Screenshot 2021.07.04 - 01.10.06.27.png

Assassin's Creed  Odyssey Screenshot 2021.07.04 - 01.10.06.27.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım yükleme ekranında ve kaplamaların fazla olduğu yerlerde crash yiyorsunuz. SSD/HDD kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Şuan genel olarak bir internet sorunu var sanırsam. Pek yazan olmaz fakat sabah yeni bir konu açarsanız daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Sanırım yükleme ekranında ve kaplamaların fazla olduğu yerlerde crash yiyorsunuz. SSD/HDD kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Şuan genel olarak bir internet sorunu var sanırsam. Pek yazan olmaz fakat sabah yeni bir konu açarsanız daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Teşekkür ederim, yeni konu açacağım.

Geri
Yukarı