RTX 3070 Palit Gaming Pro ilk izlenimler

1080P'de bu sekılde sonuc alıyorum.

GPU sıcaklık 56 civarı.
GPU kullanımı %65 civarı.
CPU sıcaklığı 69 civarı.
CPU kullanımı %58 civarı.
FPS ortalama 115.
Ben Gigabyte RX 5700 XT ile Ultra ayarlarla 1080P'de 100 ile 110 FPS arası alıyorum. 2K ile o sistemde daha yüksek FPS beklerdim...

Açıkçası şu an düşündürücü bir hal aldı. W k ile 1080P arasında sanki hiçbir fark yok ikisinde de aynı FPS değerlerine ulaşılıyor.
12 GB 2400 MHz DDR4 RAM acaba az mı geliyor ki sisteme.

Dosya Ekleri

• 1080 p.jpg
    1080 p.jpg
    261,7 KB · Görüntüleme: 86
Kart 2K'ya uygun bir kart 1080P'de tam performansını gösteremiyor. Ayrıca zaten darboğaza da uğruyorsun.

RAM mi eksik kaldı ki.
Kaç günde geldi ekran kartı sipariş verdikten sonra?

GPU sıcaklık 56 civarı.
CPU sıcaklığı 69 civarı.
CPU kullanımı %58 civarı

RAM mi eksik kaldı ki.

GPU sıcaklık 56 civarı.
CPU sıcaklığı 69 civarı.
CPU kullanımı %58 civarı
GPU kullanımın %95lerde olmalı ki kart kendini göstersin. Bu da darboğaz yaşadığını gösteriyor.
Bunun için CPU dan çok yükü ekran kartına vermelisin. 2K ve 4K da kart kendini daha iyi gösterecektir. 1080p de sen CPU yu yoruyorsun.
Arkadaşın dediği gibi OC de yaparsan CPU da daha iyi performans sergiler ve GPU yu daha iyi besler.

2K çekin ve işlemciyi 4.4GHz'e o.c yapın.

Aynen.

2K çekin ve işlemciyi 4.4GHz'e o.c yapın.

2 K 4 GHz'de 120 FPS civarı
Fakat RAM alayım diyorum.
Cünlü 12 GB 2400 MHz RAM var şu an az geliyor gibi sanki.
GPU kullanımın %95'lerde olmalı ki kart kendini göstersin. Bu da darboğaz yaşadığını gösteriyor.
Bunun için CPU'dan çok yükü ekran kartına vermelisin. 2K ve 4K'da kart kendini daha iyi gösterecektir. 1080P'de sen CPU'yu yoruyorsun.
Arkadaşın dediği gibi OC'de yaparsan CPU'da daha iyi performans sergiler ve GPU'yu daha iyi besler.

Eyvallah hocam akşam iş çıkışı ilk işim ovc 4.4 GHz'de 2 k da deneyip sonucu buradan yazcam.
GPU kullanımın %95'lerde olmalı ki kart kendini göstersin. Bu da darboğaz yaşadığını gösteriyor.
Bunun için CPU'dan çok yükü ekran kartına vermelisin. 2K ve 4K'da kart kendini daha iyi gösterecektir. 1080P'de sen CPU'yu yoruyorsun.
Arkadaşın dediği gibi OC'de yaparsan CPU'da daha iyi performans sergiler ve GPU'yu daha iyi besler.

Şöyle bir şey var 2 k da 4.0 GHz'de açtığım da %90 altına inmiyor genelde bazen %98 falan oluyor.
4.4 GHz'de belki bir nebze daha yükselir ayrıca RAM eksikliğini göz önünde bulundurmak lazım Warzone 12 GB yakın RAM tüketiyor. Belki o da yapmış olabilir diye düşünüyorum.
Bugün YouTube'da bir video izledim.
AMD 3700X işlemci ile 3070 2 k da 120 FPS akıyor Full ayarlarda 1080P dede aşağı yukarı aynı 110 110 FPS.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı