RTX 3070 PSU tavsiyesi ve kasa

Bütçe
14500TL

Keksizadam

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir sistem toplayacağım sistem ise şöyle;

GPU: NVIDIA RTX 3070.
CPU: Ryzen 5 3600X veya 5600X.
SSD: Samsun 970 Evo Plus 500GB NVM M.2
Anakart: Gigabyte B550M DS2h.
RAM: G.Skill Ripjaws 2x8GB 3200MHz DDR4 CL16.
Monitör: ViewSonic VX2758 2kpmhd.
Kasa: Kasa olarak henüz bir şey belirlemedim mesh panel ve toz filtreli fiyat performans ürün önerisine açığım (marka ve RGB takıntım yok ayrıca 500TL'yi fazla geçmezse güzel olur.)

Bu sistem için;

Bu PSU'lar arasında kaldım. High Power tarafında Bronze ve Gold sertifikaları varken Cooler Master tarafı sadece 80+ ama Cooler Master'ın bu PSU'ları da çok öneriliyor. 650W yeterli olur mu yoksa 750W almam lazım onu da tam kestirebilmiş değilim. Bu fiyat bandında başka PSU tavsiyelerine de açığım.

PSU'nun sessiz çalışması da benim için önemli bir etken ki Cooler Master çok sessiz çalışıyormuş ama High Power bilmiyorum.

Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir sistem toplayacağım sistem ise şöyle;

GPU: NVIDIA RTX 3070.
CPU: Ryzen 5 3600X veya 5600X.
SSD: Samsun 970 Evo Plus 500GB NVM M.2
Anakart: Gigabyte B550M DS2h.
RAM: G.Skill Ripjaws 2x8GB 3200MHz DDR4 CL16.
Monitör: ViewSonic VX2758 2kpmhd.
Kasa: Kasa olarak henüz bir şey belirlemedim mesh panel ve toz filtreli fiyat performans ürün önerisine açığım (marka ve RGB takıntım yok ayrıca 500TL'yi fazla geçmezse güzel olur.)

Bu sistem için;

Bu PSU'lar arasında kaldım. High Power tarafında Bronze ve Gold sertifikaları varken Cooler Master tarafı sadece 80+ ama Cooler Master'ın bu PSU'ları da çok öneriliyor. 650W yeterli olur mu yoksa 750W almam lazım onu da tam kestirebilmiş değilim. Bu fiyat bandında başka PSU tavsiyelerine de açığım.

PSU'nun sessiz çalışması da benim için önemli bir etken ki Cooler Master çok sessiz çalışıyormuş ama High Power bilmiyorum.

Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.
Kesinlikle High Power, kasayı ise Corsair İcue 220T öneririm.

RTX 3070 için 650W yetmez. 80+ Gold olanı al.
Gold olan 56A a kadar akım sağlıyabiliyorken cooler master da 64A ve technopatında coolermaster psular ile tavsiye videosu var. Teknik detaylardan ötürü arada kalıyorum konu pek sertifika değil coolermaster olanlar da kendini kanıtlamış bi psu

Gold olan 56A a kadar akım sağlıyabiliyorken cooler master da 64A ve technopatında coolermaster psular ile tavsiye videosu var. Teknik detaylardan ötürü arada kalıyorum konu pek sertifika değil coolermaster olanlar da kendini kanıtlamış bi psu
Evet. Cooler Master da kendini kanıtlamış. Fakat bazı PSU'ları "COIL WHINE" gibi sorunlarla karşılaşıyor. Ama High Power %0.

Elimde 3600x var. Ben de rtx 3070 almayı düsünüyorum. Psu olaraksa thermaltakenin 650w litepower rgb psusu var. Nvidianın sitesinde ve asusun paylaşmış olduğu resimde 650w yeterli olacağı gözükmekte.Kasa olaraksa thermaltakenin view 23 modelini kullanmaktayım. Çok şık tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 20201013_221230.jpg
    20201013_221230.jpg
    133,2 KB · Görüntüleme: 74

Geri
Yukarı