RTX 3070 sistem açılmıyor

Cemil_Morkoc

Femtopat
Daha fazla  
X570 anakartımda AMD RX580 kullanıyordum. Ekran kartımı upgrade ettim. NVIDIA RTX 3070 taktım, PC açılmıyor. Ekran kartı fanları dönüyor, RGB'si yanıyor fakat görüntü gelmiyor. BIOS ekranı dahi gelmemekte, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın kitapçığında hata kodunun ne anlama geldiği yazmıyor mu?

Anormal çalışan işlemci
Anormal çalışan ekran kartı
Anormal çalışan hafıza
00 kodunun karşılığı hatalar bu şekilde sistemde yeni ekran kartı değişikliği yaptım eski ekran kartını sattığım için takıp sürücüsünü kaldıramıyorum yeni kartla da sistem açılmıyor bahsettiğim hatayı alıyorum başka bir çözüm var mı acaba?

BIOS'tan sıfırlayın otomatik olarak her şey silinecek e sürücüler de silinecek bilginizde olsun kişisel dosyalar da gider.

Düzenleme:Boşuna beğenmedim atmayın çünkü bios tan bilgisayar formatlayın anlamında yazdım.
Eğer bu çözüm hoşunuza gitmezse beğenmedim atabilirsiniz.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
BIOS sıfırlayınca sadece BIOS'ta yapılan değişiklikler eski haline gelir. Herhangi bir veri kaybı olmaz.
Hayır yani bios tan flash diskinizi takıp sıfırlıyorsunuz ya onu yapaıp formatlayın bilgisayarınızı

BIOS sıfırlayınca sadece BIOS'ta yapılan değişiklikler eski haline gelir. Herhangi bir veri kaybı olmaz.

Bulamazsanız YouTube'dan bakarak sıfırlayın.

Hayır yani BIOS'tan flash diskinizi takıp sıfırlıyorsunuz ya onu yapaıp formatlayın bilgisayarınızı.

Bulamazsanız YouTube'dan bakarak sıfırlayın.

Bilgisayar açılmıyor diye sıfırlamak saçma onun yerine eski ekran kartını takıp eski GPU ile ilgili her şeyi silmesi daha mantıklı (driver vb. uygulamalar)

Masaüstü mü dizüstü mü? Termal macununuzu yeniliyor musunuz? Fanlarda sıkıntı olabilir mi? Kaç W PSU? Bağlantı kabloları da zarar görmüş olabilir.

Adamın sistem çalışıyor zaten ekran kartını değiştirmiş. İşlemcinin termal macunu ile ne alaka kurdun anlamış değilim. Kablolar sağlam çalışıyormuş ekran kartını değiştirince güç kablosu mu zedelendi. Tespitlere hayran kaldım bravo yani.

BIOS resetle düzelir kardeşim. Ya da aldığın ekran kartı 2. el ise arızalı olabilir. Yüksek ihtimalle BIOS ile halletmişsinir.

Geri
Yukarı