RTX 3070 sistem hiçbir tepki vermiyor ve açılmıyor

ProxesTR

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım: RTX 3070.
PSU: Cougar 700W 80+ Bronze.
İşlemci: R5 5500.
Anakart: Gigabyte A320M S2H.
RAM: 8x2 = 16 GB 3200 MHz.
Açıklama: Ekran kartımı yeni aldım herhangi bir sorunu yok. Ama niyeyse PC hiç tepki vermiyor hiçbir fan çalışmıyor. Ekran kartını çıkarınca fanlar dönüyor açılıyor yani. Montajda mı problem var. Bir de ekran kartı için PCI'e 8 pin kablo aldım uyumsuz olma ihtimali var mıdır? Cevaplarınıza bakacağım. Kabloyu buradan aldım .https://www.n11.com/urun/pci-e-8-pin-62-2-x-pci-e-ekran-karti-4292a-power-guc-coklayici-3314322?magaza=mfs-bilisim

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun ekran kartından kaynaklı bir durum normalde rgb li bir kart bendeki ve ışığıda yanmıyor.

O kabloda sorun olsa sistem yine de acilir diye dusunuyorum. Guc yetmiyor olabilir mi acaba? Ama ilk acilista sistem tam gucte calismiyor, o da dusuk bir ihtimal.
Psu nun gücü mü yetmiyor verimliliği azalmış olabilir mi

Sorun ekran kartından kaynaklı bir durum normalde rgb li bir kart bendeki ve ışığıda yanmıyor.

Ekran kartı çıkardığımda pc açılıyor

Güç kablosu anakarta temas ederse ondan mı açılmaz acaba

Ekran kartı çıkardığımda pc açılıyor

Güç kablosu anakarta temas ederse ondan mı açılmaz acaba
Verimliligin azaldigini sanmiyorum. Guc kablosunun disi plastik yalitimli, temas etmesi sorun cikarmaz.

Direkt PSU'daki 8 pin kablolarini deneme sansiniz var mi?

Verimliligin azaldigini sanmiyorum. Guc kablosunun disi plastik yalitimli, temas etmesi sorun cikarmaz.

Ekran kartım 16 pinli ve psumda 8 pin + 6 pin vardı 6 pin olan yetmiyor diye n11 den kablo aldım 8 pin

Ekran kartım 16 pinli ve psumda 8 pin + 6 pin vardı 6 pin olan yetmiyor diye n11 den kablo aldım 8 pin
Ben bi güç kablosuna bağlı kabloları tekrar kontrol ediyim temassızlık olabilir tam girmemiş olabilir

Direkt PSU'daki 8 pin kablolarini deneme sansiniz var

Ekran kartta bir problem yok . Yeni pci e kablosunu taktığım zaman kısa devre yapıyor

Fanlar ufak böyle döncekmiş gibi oluyor ama dönmüyor milim hareket ediyor başta yani 1 cm dönüş gibi

Psu nun 8 pin kablosunu taktığımda ekran kartının ışığı yanıyor ama yeni olan kabloyla birlikte taktığımda ise tepki yok. Kabloları kontrol edeceğim

Dosya Ekleri

• IMG_0077.jpeg
    IMG_0077.jpeg
    128,7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_0076.jpeg
    IMG_0076.jpeg
    148,7 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_0075.jpeg
    IMG_0075.jpeg
    163,1 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular