RTX 3070 sistem oyunlarda kilitleniyor

Mitmit34

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu sitede birçok konu açtım. PSU değiştir dediler değiştirdim. Ekran kartı değiştir dediler değiştirdim.
AC Valhalla'ya giriyorum PC direkt kilitleniyor. Eski PSU'um dandik bir şeydi, Gigabyte aldım 650W.
Ekran kartım RTX 2060'dı 3070 aldım. Sorun hala devam ediyor.

Oyuna girince bazen oynuyorum, bazen direkt kilitleniyor. Ayrıyeten maddi anlamda bayağı içeri girdim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özelliklerim:
  • INNO ichill X4 3070
  • 8x2 16 GB RAM 3200 MHz
  • B450M Anakart
  • Ryzen 2600 (Değiştireceğim. RTX 2060 varken de aynı sorun vardı.)
  • Gigabyte 650W 80 Plus PSU

Apex Legends'a girdim. 2K Full ayarlarda sorun yok şu an RE Village'a girdim 2 dk oynadım gene PC kilitlendi ve reset atmak zorunda kaldım. RAM testi yaptım sorun yok. SSD HDD testi yaptım sorun yok. İşlemciden şüpheleniyorum ama fikir verirseniz çok sevinirim. Kasayı balkondan atmama az kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bu sitede birçok konu açtım. PSU değiştir dediler değiştirdim. Ekran kartı değiştir dediler değiştirdim.
AC Valhalla'ya giriyorum PC direkt kilitleniyor. Eski PSU'um dandik bir şeydi, Gigabyte aldım 650W.
Ekran kartım RTX 2060'dı 3070 aldım. Sorun hala devam ediyor.

Oyuna girince bazen oynuyorum, bazen direkt kilitleniyor. Ayrıyeten maddi anlamda bayağı içeri girdim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özelliklerim:
  • INNO ichill X4 3070
  • 8x2 16 GB RAM 3200 MHz
  • B450M Anakart
  • Ryzen 2600 (Değiştireceğim. RTX 2060 varken de aynı sorun vardı.)
  • Gigabyte 650W 80 Plus PSU

Apex Legends'a girdim. 2K Full ayarlarda sorun yok şu an RE Village'a girdim 2 dk oynadım gene PC kilitlendi ve reset atmak zorunda kaldım. RAM testi yaptım sorun yok. SSD HDD testi yaptım sorun yok. İşlemciden şüpheleniyorum ama fikir verirseniz çok sevinirim. Kasayı balkondan atmama az kaldı.
1685862829958.png

Yardımcı olmuştur umarım.

Kardeşim tam okusan. RTX 2060 dada aynı sorun devam ediyordu.
Değişmeyen şeyin işlemci ve ram o zaman. Anakartın ram ayarını doğru yapamıyor olabilir bundan kastım doch filan değil elle tek tek ayarlanarak yapılan zamanlama. ramlerde sorun olmadığından eminsen işlemcin sıkıntılıdır. zaten r5 2600 her halükarda az kalıyor işlemcinin %100ünü kullanırsan ne olur ? pc donar ve kitlenir yada en ağır uygulamaları kapatır çünkü işlem gücünü hafifletmesi lazımm.

Geri
Yukarı