RTX 3070 sistemde görüntü gelmiyor

Rikytan JJ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Güç kaynağı değişiminden sonra bilgisayarım bir kere açıldı daha sonra hiç açılmadı. Kasanın fanları ve ekran kartının fanları dönüyor ve ışıkları yanıyor. Aynı şekilde sıvı soğutmanın da ışıkları yanıyor ve dönüyor. Ama monitörde sinyal yok sorunu var ve fareye ve klavyeye elektrik gelmiyor. Anakart değiştirdim, güç kaynağı değiştirdim. RAM'leri tek slot çift slot değiştirdim. Bütün bileşenleri çıkarıp taktım. BIOS pili söktüm yarım saat sonra taktım. Görüntü kablosu güç kaynağı kablosu değiştirdim. Prizden çekip güç düğmesine birkaç kez bastım. Ama hiçbir şekilde sorunum düzelmedi.
  • Yeni anakartım ASUS B550M-A
  • Ryzen 5600X
  • Corsair 32 GB 3600 MHz bellek
  • MSI RTX 3070
  • Sharkoon 750 watt Gold güç kaynağı
  • 2 tane SSD.
  • Lian Li Galahad 240 sıvı soğutma.
Sistemim bu şekilde. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ama açılmadığında BIOS sıfırladım. Yeni anakartta da BIOS güncellemesi daha hiç yapmadım. Yani şu an anakart sıfır. BIOS güncel değildir diye düşünüyorum. Eski anakartımda SATA portu kırıldı o yüzden oldu sandım bu arızanın yeni anakart aldım.

Bende aynı sorunu yaşadım normalde sıkıntısız çalışan sistemim ertesi gün böyle yaptı sistem prize takılıyken ve kapalıyken güç tuşuna 15 saniye kadar basılı tutdum sistem önce açıldı sonra kapandı elimi güç tuşundan çektim 5 saniye sonra güç tuşuna basıp sistemi açtım görüntü geldi 1 haftadır kullanıyorum tekrarlamadı çok şükür.

Bende aynı sorunu yaşadım normalde sıkıntısız çalışan sistemim ertesi gün böyle yaptı sistem prize takılıyken ve kapalıyken güç tuşuna 15 saniye kadar basılı tutdum sistem önce açıldı sonra kapandı elimi güç tuşundan çektim 5 saniye sonra güç tuşuna basıp sistemi açtım görüntü geldi 1 haftadır kullanıyorum tekrarlamadı çok şükür.

Denedim olmadı.
Arkadaşlar arkadaşımın bilgisayarında ki ekran kartını işlemciyi RAM'i SSD'yi bilgisayarıma taktım yine aynı sorun var. Benim parçalarım da onun bilgisayarında çalışıyor. Çok çıkmaz duruma girdi olay. Ne yapacağımı bilemiyorum.

Son düzenleme:
Denedim olmadı.
Arkadaşlar arkadaşımın bilgisayarında ki ekran kartını işlemciyi RAM'i SSD'yi bilgisayarıma taktım yine aynı sorun var. Benim parçalarım da onun bilgisayarında çalışıyor. Çok çıkmaz duruma girdi olay. Ne yapacağımı bilemiyorum.
BİOS guncelle. Yine olmaz ise sorun anakart veya PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı