RTX 3070 sistemde sürekli cızırtı sesleri

naprosky

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam 31.12.2022 tarihinde 12400F RTX 3070 ekran kartlı hazır sistem almıştım. Fakat sistemi aldığımdan beri bilgisayar boşta çalışınca cızırtı sesi geliyor. Google de gezinirken youtub da gezerken ama ne zaman oyuna girsem bilgisayardan hiç ses çıkmıyor gayet sessiz çalışıyor anakart değiştirdim farklı bir markanın anakartını aldım sorun yine devam etmekte. PSU ve ekran kartını servise gönderdim arıza tespiti için onlar da sorunsuz çıktı. Memtest 86 ile RAM testi yaptım RAM'lerde hiçbir problem yok. Sürekli sinyal sesi geliyor kasadan cızırdama ve sinyal sesi yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gelişmiş güç ayarları Denetim Masası'ndan takip ederek bulursun daha sonra soldaki sekme gelir oradan tek tek deneyerek yaparsın.

Hocam sorun işlemci güç yönetimiyle alakalı yüksek performans modunda resimde görüldüğü gibi değerler %100 de her ikisi de ve ses yapıyor. Güç tasarruf moduna çektiğim zaman ise otomatik olarak %5e %100 şeklinde ve hiçbir ses yok benim anlamadıgım nokta yüksek performans modunda bu rakamsal değerleri neye göre ayarlıyacağım

Dosya Ekleri

• 31.png
    31.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 4
  • 24.png
    24.png
    36,1 KB · Görüntüleme: 6
Hocam aynı şekilde benim sistem de boştayken tiz bir ses çıkıyordu. PSU'dan geldiği farkettim. Ekran kartının frekansını MSI afterburner üzerinden arttırdığım zaman sesin kesildiğini gördüm. Bana da garip geldi bu durum. MSI afterburner üzerinden frekans değerini sabitleyip deneyebilirsin o şekilde. Benimki gibi ses kesilebilir belki.

Geri
Yukarı