Ryzen 5 5600X sistemde cızırtı sesleri

Daha fazla  
Abiler oncelikle sistem ozelliklerimden baslamak isterim.
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
AMD Ryzen 5 5600X.
MSI MAG CoreLiquid 240r sogutma.
Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB (4x8GB) DDR4 3600MHz.
Palit GeForce rtx™ 3070 Ti gamingpro.
500GB SSD adini hatirlamiyorum.
Be Quiet Pure Power 11 FM 750W +80 Gold PSU.
MSI MPG sekira 500X kasa.

Abiler bu PC'de onceden Ryzen 7 4700G vardi islemciyi degistirdim, degistirdikten SONRA 1-2 gun sıkıntı yoktu ama 2. gun bilgisiyari aciyorum birazcik duruyor, sonrasinda bir oyuna (Valorant) giriyorum 5 dakika gecmeden oyun ortasina kulakliga cok korkunc bir ses geliyor, filmlerdeki ciglik sesi gibi, Alt Tab'a atiyorum 2 saniye sonra geciyor, sorun su normal kullanimda Discord'a giriyorum sanki o ses gelecekmis gibi cizirdama geliyor biraz, bu sorun islemciyi degistirdikten sonra oldu, benim dusuncem islemciye biraz yuk binince geliyor.

AMD Ryzen 5 5600X.

Abiler bu PC'de onceden Ryzen 7 4700G vardi islemciyi degistirdim, degistirdikten SONRA 1-2 gun sıkıntı yoktu ama 2. gun bilgisiyari aciyorum birazcik duruyor, sonrasinda bir oyuna (Valorant) giriyorum 5 dakika gecmeden oyun ortasina kulakliga cok korkunc bir ses geliyor, filmlerdeki ciglik sesi gibi, Alt Tab'a atiyorum 2 saniye sonra geciyor, sorun su normal kullanimda Discord'a giriyorum sanki o ses gelecekmis gibi cizirdama geliyor biraz, bu sorun islemciyi degistirdikten sonra oldu, benim dusuncem islemciye biraz yuk binince geliyor.

Sürücülerin güncell mi? Bu cızırtının olmasının bir sürü sebebi olabilir.

AMD Ryzen 5 5600X.

Abiler bu PC'de onceden Ryzen 7 4700G vardi islemciyi degistirdim, degistirdikten sonra 1-2 gun sıkıntı yoktu ama 2. gun bilgisiyari aciyorum birazcik duruyor, sonrasinda bir oyuna (Valorant) giriyorum 5 dakika gecmeden oyun ortasina kulakliga cok korkunc bir ses geliyor, filmlerdeki ciglik sesi gibi, Alt Tab'a atiyorum 2 saniye sonra geciyor, sorun su normal kullanimda Discord'a giriyorum sanki o ses gelecekmis gibi cizirdama geliyor biraz, bu sorun islemciyi degistirdikten sonra oldu, benim dusuncem islemciye biraz yuk binince geliyor.

Bende de var sorunu bulursan etiketler misin?

Aynı sorun 5600 de bende de var, 14 adet CPU'nun 4 tanesi böyle Forza hoizon 5 dede muhteşem kasıyor o CPU'ların olduğu PC. VGA 6700XT Nitro+ 16 GB RAM A520M-K anakart 650W Power her şeyi denedim PC'nin bütün parçalarını değiştirdim ama bir türlü düzelmedi. Hatta sadece sorun olmayan 5600'ü cızırtı çıkartana takdığımda sorun ortadan kaltı, cızırtı çıkaran CPU'yu sorunsuz olana takdığımda aynı cızırtı sesi geliyor ve oyun takılıyor. Sanırım voltaj kaçağı gibi bir şey sözkonusu bu CPU'larda.

Yeni konular

Geri
Yukarı