RTX 3070 Ti Coil whine sesi oluyor

Performansta bir düşüş yok zaten hocam. Sesi biraz rahatsız ediyor. Zaten kasayı uzakta kullanıyordum ama masamın üstüne alıp görselliğini kullanmayı düşünüyordum. Dediğiniz gibi kulaklık takınca zaten sorun olmuyor. Boşta da sesi çıkartmadığı için çok bir problem yok ama biraz takıntı haline getirdiğim söylenebilir.

Görselliğini kullanmak hakkında haklısınız hocam zira EVGA FTW3 serisi benim görüşümce en güzel serilerden biridir çok kaslı görünür kartlar.

Bu kartın hayaliyle yaşayan, yıllardır stok problemlerinden ve aşırı yüksek fiyatlardan alamayan insanlar var. CW Sesini takıntı edeceğine tadını çıkarmayı deneyebilirsin.

Bu kartın hayaliyle yaşayan, yıllardır stok problemlerinden ve aşırı yüksek fiyatlardan alamayan insanlar var. CW Sesini takıntı edeceğine tadını çıkarmayı deneyebilirsin.

Zaten öyle yapıyorum hocam. Ama araştırmaktan da zarar gelmez. Sorun bundan kaynaklanabiliyorsa bileyim öyle değil mi? İnsanların hayaliyle oynayan ben değilim, stok problemlerinin sorumlusu ben değilim veya fiyat politikalarını belirleyen de ben değilim. O yüzden bunun hıncını benden çıkarırmışçasına yazmanız da üzücü. Ben de hayal ettim, satın aldım ve böyle bir problemle karşılaştım. Belirttiğim gibi çok büyük bir sorun değil ama sonuç olarak burası bir forum. Ufak da olsa problemimin nedenini çözüm yolları neler onları öğrenmeye çalışıyorum :)

En son mesajında,
Boşta da sesi çıkartmadığı için çok bir problem yok ama biraz takıntı haline getirdiğim söylenebilir.
Yazmışsın. Ona cevap olarak yazmıştım. Hiçbir şey için seni suçlamıyorum yanlış anlamışsın. Sadece tadını çıkar kafaya takma anlamında söylemiştim.

Konu 'Coil Whine nedir?' Coil Whine nedir?
Bu konudan coil whine ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
Hocam hep gezdim bu konu başlıklarını zaten. Ama öğrenmek istediğim şey, GPU'daki coil-whine'ın PSU'dan kaynaklı olup olamayacağı. Bazıları PSU değişiminden sonra GPU'daki coil-whine'ın kesildiğini söylemiş. Bazıları işe yaramadığını söylemiş. Net bir cevap almak için böyle bir konu açmıştım ben de teşekkürler.

Hocam hep gezdim bu konu başlıklarını zaten. Ama öğrenmek istediğim şey, GPU'daki coil-whine'ın PSU'dan kaynaklı olup olamayacağı. Bazıları PSU değişiminden sonra GPU'daki coil-whine'ın kesildiğini söylemiş. Bazıları işe yaramadığını söylemiş. Net bir cevap almak için böyle bir konu açmıştım ben de teşekkürler.
Bence şansını denemeye dener sonuçta 650w 3070 ti için gereksiz ki işlemcin de büyük ihtimalle 5800x.

Büyük ihtimalle arkadaş psu kaynaklı yaşadığı coil whine sorununu gpu sanmış. Sorunlu psu değişince de arkadaş gpu'da ki olmayan sesin çözüldüğünü sanmış olabilir. Ben yapacağınız harcamanın gereksiz olduğu kanaatindeyim.

Büyük ihtimalle arkadaş PSU kaynaklı yaşadığı coil whine sorununu GPU sanmış. Sorunlu PSU değişince de arkadaş GPU'daki olmayan sesin çözüldüğünü sanmış olabilir. Ben yapacağınız harcamanın gereksiz olduğu kanaatindeyim.

Hocam size katılıyorum bütçe yoksa zorlamaya hiç gerek yok ama varsa 3070 Ti için 650W da az değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı