RTX 3070 Ti için 2K monitör tavsiyesi

Teşekkür ederim.

Hazır sistem i5 12400f 3070ti ama 12400f biraz hafif kalıyor. Ortalama %8 , 9 luk bi darboğaz var 2k da.
12400F in 2K da 3090 a kadar yolu var. O darbogaz sitelerinin hepsi yalan.

Var

Var :) 1080p de daha çok. Bf2042 de işlemci kullanımım %80 lerde gpu % 92 fln.n
O darbogaz degil oyun optimizasyon sorunu.
Darbogaz olmasi icin CPU 95-100% olmasi gerekirdi.

Hocam hayırlı olsun fakat o fiyatlarda VA panel bir monitör almak biraz mantıksız değil mi? IPS panel renkleri daha canlı veriyor diye biliyorum.

DLSS acik mi?
80 civarı

Yanlızca bf 2042 de değil horizon zero dawn da benzer sonuçlar veriyor.
Oyun ayarlari nasil? Cunku mumkunati yok darbogaz vermesinin benim tanidigimda var 12400F - 3070 Ti darbogazla uzaktan yakindan alakasi yok.

Hocam hayırlı olsun fakat o fiyatlarda VA panel bir monitör almak biraz mantıksız değil mi? IPS panel renkleri daha canlı veriyor diye biliyorum.
VA renkleri daha canli veriyor kontrast sayesinde. Ancak VA goruntu hareket etmeye basladiginda smearing dedigimiz sorun yuzunden mahvoluyor.

DLSS acik mi?

Oyun ayarlari nasil? Cunku mumkunati yok darbogaz vermesinin benim tanidigimda var 12400F - 3070 Ti darbogazla uzaktan yakindan alakasi yok.

VA renkleri daha canli veriyor kontrast sayesinde. Ancak VA goruntu hareket etmeye basladiginda smearing dedigimiz sorun yuzunden mahvoluyor.
Valla 3 haftalık kullanımdan sonra yaşadıklarım bunlar. En iyi oranı ray tracing açık dlss kapalı iken alıyorum. yüzde 98 gpu işlemci yüzde 70 lerde.

Mantıksız da biraz maddi olarak baktım olaya. 4500 e aldım ikinci el

Valla 3 haftalık kullanımdan sonra yaşadıklarım bunlar. En iyi oranı ray tracing açık dlss kapalı iken alıyorum. yüzde 98 gpu işlemci yüzde 70 lerde.

Mantıksız da biraz maddi olarak baktım olaya. 4500 e aldım ikinci el
Isterseniz bi konu acin daha tecrubeli arkadaslar yardimci olabilir.

Geri
Yukarı