RTX 3070 TI için IPS 27'' Monitör Önerisi

Arkadaşlar FSR'ın günümüzde geldiği noktayı göstermek ve farkı anlayabilecek kaç kişi olduğunu görmek adına bir test yapmak istedim. DLSS ile kıyaslandığında muazzam bir şekilde gömülüyor elimde NVIDIA bir kart olmadığı için DLSS ile kıyaslayamadım fakat native ile arasındaki farkı ciddi anlamda göremediğim için böyle bir kıyaslama yapmak istedim.

Burada dikkat çekmeye çalıştığım şey sizce FSR 2 fazla mı gömülüyor yoksa aradaki fark anlaşılmayacak kadar gelişti mi?

2 adet resimi yüksek çözünürlükte yükleyeceğim. FPS değeri hariç diğer tüm değerleri vereceğim (cpu/gpu kullanım ve ısıları, RAM ve VRAM kullanımları).

Anket 1 gün sonra otomatik olarak kapanacaktır ve sonrasında resimlerin orjinalini atacağım. O yüzden seçiminizi yapmadan önce
resimleri dikkatlice inceleyin.

Çözünürlük olarak yeterince yüksekler istediğiniz kadar zoom atın didikleyin.
Çözünürlük: 3840x2160p
Oyun: Forspoken
Sistem: xfx rx 6900xt, r9 5900x, 4x8 3600mhz cl16 ram. Msi b550 a-pro anakart.
Ayarlar: Aşağıdaki gibidir.
Eki Görüntüle 1646731
Eki Görüntüle 1646732
resim 1: 17.24 MB file on MEGA
resim 2: 16.43 MB file on MEGA
Şu mesaja bak mesela. Fsr olanı sen de tespit edemeyeceksin muhtemelen, dlss bir tık daha başarılı ki 2 sene sonra bu teknolojinin geleceği yeri düşün. Daha bugun fsr ile native görüntüyü ayırt edemiyoruz.

Yani bak ben 6900xt ekran kartımı 4k 144hz'de kullanıyorum. Sen 3070ti ile 2k'da benden daha yüksek fps alacaksın. Şu ana kadar sadece forspokenda fps sorunu yaşadım fsr açtım ve mative ile ayırt edemedim. Technopatta konu açtım, katılan 14 kişiden sadece 4 kişi fsr olanı tespit edebildi.
Zaten böyle büyük bir hayalkırıklığı olan oyun için takmaya bile değmez hocam. Tamamen çöp bir oyun.

1080p'ye dusmenize gerek yok bence. Dlss'i quality mode'da açınca zatwn native 1080p'den daha net görüntü alıyorsunuz. 1080p'de dlss açtırmayacak kadar güçlü yani 1080p native oynayacaksın hep onun yerine bir süre 2k native oyna, yetmeyince dlss aç native 1080 ile aynı fps'i al ama daha net görüntüde oyna.
Fakat DLSS açabilmem için sanırım oynadığım oyunların desteklenmesi gerekiyor ki baktığım kadarıyla her iki oyunda da DLSS desteği yok.

DOTA 2 de FPS sorunu olmuyor fakat World of Warcraftta Ultra ayarlarda aksiyon arttığında 30-40 FPS lere düştüğü oluyor. 2K olsa sanırım 10-20 bandına düşer o durumlarda.

En merak ettiğim de bu World of Warcraftta 2K veya 4K da oynayanlar acaba nasıl bir ekran kartı kullanıyor da sorun yaşamıyorlar :)

Fakat DLSS açabilmem için sanırım oynadığım oyunların desteklenmesi gerekiyor ki baktığım kadarıyla her iki oyunda da DLSS desteği yok.

DOTA 2 de FPS sorunu olmuyor fakat World of Warcraftta Ultra ayarlarda aksiyon arttığında 30-40 FPS lere düştüğü oluyor. 2K olsa sanırım 10-20 bandına düşer o durumlarda.

En merak ettiğim de bu World of Warcraftta 2K veya 4K da oynayanlar acaba nasıl bir ekran kartı kullanıyor da sorun yaşamıyorlar :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2K yı bırakın 4K da sizin ekran kartınızla alınan fpsler videoda belli hocam. Sizde bir sıkıntı olmasın ?

Hatta düz 3070 ile en yüksek ayarlar 4K RT açık ve FSR açık şekilde 70+FPS veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2K yı bırakın 4K da sizin ekran kartınızla alınan fpsler videoda belli hocam. Sizde bir sıkıntı olmasın ?
Bu videoyu izledim ve videonun çekildiği yerlere gittim fakat videonun çekildiği alanlar çok eski paketler olduğu için orada zorlayan bir görüntü olmadığı için sorun yaşanmıyor.
Yanlışım yoksa 3080Ti sorunsuz oynatabiliyordu. @RasmuS
Muhtemelen

Bu ikisi arasında 31.5 inc olanı önerir misiniz peki ?

Son düzenleme:
Bu videoyu izledim ve videonun çekildiği yerlere gittim fakat videonun çekildiği alanlar çok eski paketler olduğu için orada zorlayan bir görüntü olmadığı için sorun yaşanmıyor.

Muhtemelen

Bu ikisi arasında 31.5 inc olanı önerir misiniz peki ?
Ben 27inch ideal olarak görüyorum 2k için. 31.5 deneyimim oldu ama fazla büyük geldi. Gerçi mmporg oynuyorsunuz bu açıdan tercihinize bağlı olarak daha iyi de gelebilir gözünüze.

Yeni konular

Geri
Yukarı