RTX 3070 Ti - Intel i9 12900F işlemci çok ısınıyor

Bu sistemdeki işlemci soğutucu modeli nedir?
1668191107654.png

Intel stok fan düzeyinde bir soğutucu diye tahmin ediyorum.

Selam,

Bilgisayarım elime bugün ulaştı. Satıcı firma test yapıp gönderdiklerini söyledi fakat bilgisayarda sadece Discord ve PUBG açıkken lobide CPU sıcaklığı 100 dereceyi gördü. Ayrıca bilgisayarda ufak bir kurulum yapsam bile işlemcı fanı çok hızlı çalışmaya başlıyor. Sizce sorun ne olabilir?

Satıcının gönderdiği PC özellikleri görseldeki gibidir. Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1569301
Hocam kasada kaç fan var hava akışı nasıl..

Eki Görüntüle 1569388
Intel stok fan düzeyinde bir soğutucu diye tahmin ediyorum.
Böyle bir işlemci soğutucu modeli yok.
Fotoğrafını çekip bir at.
Stok fan düzeyinde bir soğutucunun 12900K'ya takılması bile ayıptır. Bu halde kullanma sistemi. En azından 900-1000 TL ver bir hava soğutma al. Oyunlarda 80 derecenin altına düşürür muhtemelen.

Sıcaklık sorununun anakartla vs bir alakası yok. Yani anakartı değiştirirsen sıcaklıkların düşmeyecek. Ben de daha kaliteli en azından B660 bir modele geçmeni tavsiye ederim ama önce soğutucu alacaksın.

Sıcaklık sorununun anakartla vs bir alakası yok. Yani anakartı değiştirirsen sıcaklıkların düşmeyecek. Ben de daha kaliteli en azından B660 bir modele geçmeni tavsiye ederim ama önce soğutucu alacaksın.
Model olarak görseli atmadım zaten. F ibareli işlemci olduğu ve arkadaş farklı bir soğutucu seçmedi için düşük model bir soğutucu koymuşlardır diyorum.
Sıcaklık sorunun zaten anakartla alakası yok. Sıcaklık sorunu çözüldükten sonra anakarttan dolayı problem yaşayacağını belirttim.

Doğru sıkıntı yok. Hocam kendiniz mi topladınız.
Hazır sistem olarak satın aldım.

Stok fan düzeyinde bir soğutucunun 12900K'ya takılması bile ayıptır. Bu halde kullanma sistemi. En azından 900-1000 TL ver bir hava soğutma al. Oyunlarda 80 derecenin altına düşürür muhtemelen.

Buyur hocam fan bu şekilde.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    183,3 KB · Görüntüleme: 10
  • 3.jpg
    3.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 19
Model olarak görseli atmadım zaten. F ibareli işlemci olduğu ve arkadaş farklı bir soğutucu seçmedi için düşük model bir soğutucu koymuşlardır diyorum.
Sıcaklık sorunun zaten anakartla alakası yok. Sıcaklık sorunu çözüldükten sonra anakarttan dolayı problem yaşayacağını belirttim.

Ben seni konu sahibi sandığım için yazdım onları.

Çok kötü vay da vay İ9 ağlatıyorsun hocam içim gidiyor burada.
Ya 1 senedir çalışıyorum, borç harç ödemekten anca kurtuldum bir sistem alayım kendime dedim. İşlemci ve ekran kartını görünce fiyat olarak da makul geldi. Böyle olacağını bilemedim.

Geri
Yukarı