RTX 3070 Ti marka önerisi

Bütçe
18.000TL

Mimar20

Hectopat
MSI kesinlikle.

Reis ben AMD ekran kartına biraz ön yargılıyım 6900 XT mimarlık programları ve oyun için iyi midir?
CUDA Core ihtiyacın varsa NVIDIA tarafından bir GPU alman gerekir tabi. Ne için kullanacaksın?
CUDA Core un ne olduğunu bilmiyorum. Ben mimarlıkta V-ray, Lumion, Archicad, Sketch Up ve 3d Max programlarıyla çalışıyorum, animasyon ve renderlarda kaliteli hızlı sonuç almak istiyorum o yüzden ona göre ekran kartı almak istiyorum.
Az önce söylediğiniz programlara baktım, çoğunda NVIDIA GPU'lar daha performanslı. Arkadaşın atmış olduğu RTX 3080 12GB'yi düşünebilirsin.

Son düzenleme:
CUDA Core ihtiyacın varsa NVIDIA tarafından bir GPU alman gerekir tabii. Ne için kullanacaksın?

CUDA Core'un ne olduğunu bilmiyorum. Ben mimarlıkta V-ray, Lumion, ArchiCAD, Sketch Up ve 3D Max programlarıyla çalışıyorum, animasyon ve renderlarda kaliteli hızlı sonuç almak istiyorum o yüzden ona göre ekran kartı almak istiyorum.

RTX 3090'a yetişebilen bir kart varken neden 3070 Ti?

3080 ekran kartı 6900 XT'den daha çok performans veriyor gibi gözüküyor. UserBenchmark sitesindeki kıyaslamada öyle.

Dosya Ekleri

• 1648401676335.png
    1648401676335.png
    235,2 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
CUDA Core ihtiyacın varsa NVIDIA tarafından bir GPU alman gerekir tabi. Ne için kullanacaksın?

Az önce söylediğiniz programlara baktım, çoğunda NVIDIA GPU'lar daha performanslı. Arkadaşın atmış olduğu RTX 3080 12GB'yi düşünebilirsin.
Bu MSI, ASUS, Gigabyte, Ewga gibi üreticilerin dışındaki modellerde soğutma sıkıntısı veya başka kronik sorunlar var mı acaba? Örneğin ASUS 3070 Noctua edition 55 derecede çalışıyor yük altında. Bu kart 60'ı geçmeyecektir mesela, ya da MSI'ın Suprim X modelleri çok serin çalışıyor. Bu kartlar da böyle serin çalışan kartlar kadar uzun ömürlü olur mu sizce?

Geri
Yukarı