Çözüldü RTX 3070 Ti sistemde mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GosawK

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. PC daha birkaç aylık ve az önce ilk defa mavi ekran hatası aldım.
Sistem özelliklerim:
Ryzen 7 5800x3D.
ASUS TUF B450 Pro Gaming.
ROG STRIX 3070 Ti.
16 GB RAM 3200 MHz.

Umarım korkulacak bir durum yoktur. Analiz edecek ve yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Dosyayı da aşağıya bırakıyorum.

Çözüm
RAM'leri 3200 MHZ al. Ağ kartını güncelle. Ayrıca bu sistemeki PSU nedir?
BIOS'tanta bakın yinede.
Hocam ağ kartında en son driveri yükledim biostan da baktım orada ram speedi 3400 mhz olarak gözüküyodu ama neden öyle ?

Hocam ağ kartında en son driveri yükledim biostan da baktım orada ram speedi 3400 mhz olarak gözüküyodu ama neden öyle ?
o cpu hızıymış hocam advanced mode kısmından baktım ve doğruladım ramler 3200 de çalışıyormuş ağ kartını da driver güncellemesi yaptım başka yapacağım bir işlem kalmadı galiba doğru mudur?

Son düzenleme:
Evet. Son durum nedir peki?
Yani son durum derken şöyle söyleyebilirim mavi ekran hatasını bir kere aldım o anda da buraya yazdım zaten ondan sonra birdaha bir mavi ekran veya başka bir sorun yaşamadım şuana kadar.

Yani son durum derken şöyle söyleyebilirim mavi ekran hatasını bir kere aldım o anda da buraya yazdım zaten ondan sonra birdaha bir mavi ekran veya başka bir sorun yaşamadım şuana kadar.
Teşekkür ederim bu arada bilgilendirmeleriniz ve yardımlarınız için

Yeni konular

Geri
Yukarı