RTX 3070 Ti taktıktan sonra mavi ekran hatası

salih003

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün sistemime Zotac RTX 3070 Ti taktım. Fakat Forza 5'i oynarken mavi ekran verdi ve dondu. Bilgisayara daha görüntü gelmedi. Ben de ekran kartını söküp bilgisayarı CPU grafik işlemcisi ile bilgisayarı açtım. Ekran kartı bilgisayardayken bilgisayarın önündeki kasa fanlardan biri sürekli dönüyor, diğer dönüp duruyor duruyor, dönüp duruyordu. Sadece Gforce Experience'den sürücü güncellemesi yapmıştım. Aldığım kart mı bozuk yoksa aklınıza gelen başka bir şey var mı? Teşekkürler.

Minidump : 051321-6421-01.dmp
Minidump: IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe yazıyor. Bu nedir bilen varmı? Hata sebebide bu

1645284104671.png

Son düzenleme:
Windows Update varsa güncellemeleri yükleyin.

BIOS güncellemesini yapın:

Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp bu sürümü kurun: https://tr.download.nvidia.com/Wind...ktop-win10-win11-64bit-international-whql.exe

RAM' i test edin: Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı
RTX 2060 sürücüsünü nasıl silmedim bilmiyorum. Tam bir tevekellik. DDU ile güvenli modda kaldırdım. BIOS sürümüm 1803 müş. 3004 çıkmış. Onu da kurdum. Şimdi oyuna girip tekrar deneyeceğim.
RTX 2060 sürücüsünü nasıl silmedim bilmiyorum. Tam bir tevekellik. DDU ile güvenli modda kaldırdım. BIOS sürümüm 1803 müş. 3004 çıkmış. Onu da kurdum. Şimdi oyuna girip tekrar deneyeceğim.
Az önce 3070 TI sürücüsünü WEB üzerinden kurdum. GForce Experience ' e girdim. Tekrar Hızlı indir çıktı. Şimdi sildi tekrar yüklüyor.
Şuan ki kurulu sürücünün doğruluğunu nasıl kontrol ederim?
Sürücüleri güncelledim. Şuan sorun görünmüyor. Umarımda çıkmaz. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı