RTX 3070 ve 5600X sisteme PSU tavsiye

Bütçe
600
RTX 3070, AMD 5600X, B450 tomhawk Max.

Sistemim için PSU tavsiyesi istiyorum. Önemsediğim konu gücünün yeterli olması ve sisteme zarar vermesini engelleyecek yüksek akım koruması vb. şeyler olması. Modülerlik pek umrumda değil. Yazdığım bütceyi aşmama değecek önerilerinize de açığım.

Benzer eski konular mevcut ancak konuyu güncel olarak açmak istedim çünkü PSU fiyatları çok değişiyor. Güncel tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şuan bunlar elinde mi ? Bende de aynı sistem var. B450 tomahaw MAX'ın CPU LED ışığı kırmızı yanıyor sürekli. Sistemde bir sıkıntı yok ama o ışık sürekli kırmızı yanıyor. Sende de olabilir bunun için bilgi verir misin bana montajını yapınca ?

XPG Pylon 650W öneririm. DC-DC kullanıyor, 8 adet koruması var, ana kapasitörleri 105C japon kapasitörler ve 12V kanalından 648W verebiliyor. 648W ise sisteminize rahatlıkla yeterli gelecektir. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.

XPG Pylon 650W öneririm. DC-DC kullanıyor, 8 adet koruması var, ana kapasitörleri 105C japon kapasitörler ve 12V kanalından 648W verebiliyor. 648W ise sisteminize rahatlıkla yeterli gelecektir. Başka sorunuz varsa sorabilirsiniz.
Sizin tam bunu önerdiğiniz gün incehesapda indirime girdi 480den mı ne satıldı ama 650w az geleceğini düşünerek almadım. Almışken 750w almak istiyorum sizce saçma mı?

ama çok pahalı geliyor bu ürün. sizin xpg nin de 750 si türkiyede satılmıyor

Güzel bir seçim. Fakat ben Yakın fiyatta Core Reactor varken bence alınmaz. Stok bekleme gibi bir durumunuz yoksa veya kafanıza yattıysa alabilirsiniz.

Geri
Yukarı