R5 5600X ve RTX 3070 sisteme PSU önerisi

Jacey

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600X ve EVGA RTX 3070 XC3 Ultra modeli var elimde. Anakartım ise MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi. Ekran kartının bilgilerinde en az 650W diyor. Ben 700 veya 750W bir güç kaynağı düşünüyorum. Sıvı soğutma da takacağım sisteme. Baktığım markalar; EVGA, Corsair, Seasonic, FSP, High Power ve Sharkoon. Bütçem ise en fazla 900-1.000TL arasında. Tam modüler uzun ömürlü ve güzel bir güç kaynağı önerirseniz sevinirim. 1.000TL'yi biraz aşsa da önemli olmayabilir bazı siteler bugün itibarıyla indirim yapacak, yakalayabilirsem o şekilde satın alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bütçene layık.

Daha ucuz istersen bu da var.

Tam bütçene layık.

Daha ucuz istersen bu da var.
Teşekkürler hocam. Bu coil whine dedikleri olayla alakalı Seasonic markasında denk geldiğini söyleyenler var. Kronik bir durum mudur acaba? Siz kullanıyor musunuz Seasonic’i?

High Power markasını ise ben birkaç yerde gördüm ama daha önceden duymamıştım hiç. Öneren kişiler oldukça memnun kalmışlar ama. Siz bu markayı kullanıyor musunuz?

Ekstra olarak bir güç kaynağında ne aramalıyım? Bildiğim kadarıyla 80+ gold ibaresi olması gerekiyor ve tam modüler olması.

@Jacey Bir PSU'yu kaliteli yapan olaylar iç yapısıdır. Bu çok uzun bir konu. Önerdiğim iki model de güzeldir, kullanıcı deneyimlerine bakabilirsin. @494722'nin atmış olduğu güç kaynağı da çok kalitelidir. Tercih sana kalmış.

@Jacey Ben değil arkadaşım kullanıyor gayet memnun coil whine sorunu falan olduğunu söylemedi.
@Jacey Bir PSU'yu kaliteli yapan olaylar iç yapısıdır. Bu çok uzun bir konu. Önerdiğim iki model de güzeldir, kullanıcı deneyimlerine bakabilirsin. @494722'nin atmış olduğu güç kaynağı da çok kalitelidir. Tercih sana kalmış.
İkinize de çok teşekkür ederim öyleyse. Bu akşam indirim de gelirse çok güzel olur benim için.

@Jacey Dostum denk geldim şöyle paylaşayım konuyu. Bana kalırsa kaçırılmaması gereken bir fırsat.

@Jacey Dostum denk geldim şöyle paylaşayım konuyu. Bana kalırsa kaçırılmaması gereken bir fırsat.
@Jacey Ben değil arkadaşım kullanıyor gayet memnun coil whine sorunu falan olduğunu söylemedi.
Bu ürünü dün satın aldım. Bugün elime geçti. Teşekkürler önerileriniz için arkadaşlar. Araştırdığıma göre gerçekten premium sınıfında sayılacak bir modelmiş. Çok güzel geri dönüşler aldım.

Geri
Yukarı