RTX 3070 vs 3080 vs 4060 Ti

@SSutterflyeffect gelecek hocam DLSS ve fg. Oynadığınız oyunlar ne? CS:GO ve Valorant mı? En kötü modlar var, onları kurup açarsınız. Ayrıca kino hocamda bahsetmiş, 3080 tek başına bir güç kaynağını yiyip bitirebilecek bir kart.
hocam ilk sayfada yazmıştım şimdide yazıyorum amacım bir kartı savunmak değil ama zaten 3080 alan adam o 300W kullanım gücünü de göz önünde bulundurur ki zaten şuan da dediğiniz gibi mining siz bir kart bulmak çok zor 3000 serisi için konuşuyorum. gerekli testler yapılarak alınan 3080 sıfır 4060 Tİ almaz mı ? Şahsen oynadığım oyunlarda iki kartda yeter. DLSS gibi bir teknoloji 2 kart da da var buna rağmen 4060 Tİ mı alır ?

Çok kararsız kalıyorum bu konuşulanlardan sonra. Temiz garantili 10k ya 3080 mi almalıyım yoksa 13-14 k verip alt model 4060 Ti mı diye.

Çok kararsız kalıyorum bu konuşulanlardan sonra. Temiz garantili 10k ya 3080 mi almalıyım yoksa 13-14 k verip alt model 4060 Ti mı diye.
al bendende o kadar :D DLSS mevzusu olmasa direkt olarak 3080 yapıştırırdım fakat DLSS yi çok övdüler kararsız kaldım :D

İki kartdada DLSS var ama birindeki DLSS kartı farklı bir segmente kadar götürürken diğerininki olduğu yerde saydırıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam videoda DLSS 3 ve 2 açık olmasına rağmen 3080 alması sizce de garip değil mi ?

al bendende o kadar :D DLSS mevzusu olmasa direkt olarak 3080 yapıştırırdım fakat DLSS yi çok övdüler kararsız kaldım :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
hocam videoda DLSS 3 ve 2 açık olmasına rağmen 3080 alması sizce de garip değil mi ?
4060 Tİ varken trafo gibi güç tüketen neredeyse 4 yıllık kart alınmaz. 3000 serisinde Frame Generation gibi teknolojiler yok.

@QWERT2003 artık bir şey diyemeyiz size. DLSS 2 veya DLSS 3 bunlar FPS artışlarının belki de %20sidir asıl FPS artışı frame generation Dan kaynaklanıyor. Sen gidip o 3080i alacaksın hiç ağır oyun oynamayacaksın alabilirsin

Bu aslında bütçen ile alakalı bir konur eğer bütçe 4000 serisine yetiyorsa ve sıfır almak istiyorsan 4000 alman mantıklı. Onun dışında 3070 3080 de çok güçlü kartlar ve 1080p de gayet yeterli kartlar. 4000 serisindeki en önemli özellikle frame generation oda DLSS kullanacaksan lazım ki kaç kişi kaç oyunda DLSS kullanıyor oda ayrı bir konu.

Geri
Yukarı