RTX 3070 Ti vs 3080 Ti

Sanırım bir de 5900X ile 2K'da kullanacak. Tartışmasız 3080 Ti alır bu bahsi.

Bu durumda hem cepten çıkacak paraya hem de 3080TI'a üzülürüm hocam. Yine de sonradan 4K monitöre geçeceğini düşünerekten yine 3080TI derim ki zaten 2K'da 5900X darboğaz yapmıyor gördüğüm kadarıyla.

Bütçen hangisine yetiyorsa onu al. Ekran kartı piyasasından haberin yoksa bütçeni belirt ve ekran kartını ne için kullanacağını belirt. Sana en uygun ekran kartını piyasayı bilenler atsın.

3070 Ti alın bence gayet yeterli bir kart.
Hocam yine de daha iyi bir kart varken neden azıyla yetinsin. Hele ki NVIDIA 3000 serisinde özellikle VRAM konusunda hatadan hataya koşmuşken. 3070TI 8GB VRAM ile çok dayanamaz. 3080TI bile 12GB VRAM'e sahip olmak gibi bir kusura sahip.

3080Ti 4k için yeterli bir kart değil ki?
Hocam o zaman 3090'da yetersiz. Bu arada oyundan oyuna göre değişir hocam. RT falan açacaksan 3090TI bile yetersiz. RT açmayacaksan bazı oyunlar DLSS ile bazıları Native oynatır.

Hocam o zaman 3090'da yetersiz. Bu arada oyundan oyuna göre değişir hocam. RT falan açacaksan 3090TI bile yetersiz. RT açmayacaksan bazı oyunlar DLSS ile bazıları Native oynatır.
Demek istediğim şuan için bile çoğu oyunu 60 80 fps oynatıyor 4k'da. RT açmayacaksan zaten neden Nvidia alırsın ki direk AMD daha iyi olur.
Bundan 2 3 sene sonra çıkacak oyunları 4K'da oynatması çok zor o yüzden bence rtx 3080ti'ın hakkı 2k bir monitör.

Hocam yine de daha iyi bir kart varken neden azıyla yetinsin. Hele ki NVIDIA 3000 serisinde özellikle VRAM konusunda hatadan hataya koşmuşken. 3070TI 8GB VRAM ile çok dayanamaz. 3080TI bile 12GB VRAM'e sahip olmak gibi bir kusura sahip.

Katılıyorum hali hazırda NVIDIA RTX 4000 serisi ile 3080 Ti gibi kartlara bile "gidin 2K'da oynayın" demeye getirdi işi, 2080 ise 1080P kartına döndü diyebiliriz.

2023 itibarı ile göreceğimiz EU5 gibi motorlarla yapılan oyunlar göz korkutuyor. Şu Portal RTX'in Path Tracing olayı bile çok can yaktı.

Demek istediğim şuan için bile çoğu oyunu 60 80 fps oynatıyor 4k'da. RT açmayacaksan zaten neden Nvidia alırsın ki direk AMD daha iyi olur.
Bundan 2 3 sene sonra çıkacak oyunları 4K'da oynatması çok zor o yüzden bence rtx 3080ti'ın hakkı 2k bir monitör.
Hocam yine durum 3080TI'a çıkıyor. Bu seferde hem VRAM hem de performans açısından 2-3 yıl sonra 3070TI 1080P kartı olacak demek oluyor. 1080P'de bile 8GB VRAM tüketen oyun var hocam daha geçen bir konuda görmüştüm. Steelrising'in 4K'da 23GB VRAM tükettiğini de göz önünde bulundurmak lazım. Aslında konu sahibi düzgünce her şeyi belirtip konu açsa boşa tartışmayacağız hocam. Parası yoksa siz haklısınız fakat parası varsa ben haklıyıma çıkıyor konu. Bu arada DLSS açacaksa RT'de açabilir çoğu oyunda. AMD'de de FSR açsa bile kurtarmıyor maalesef.
Katılıyorum hali hazırda NVIDIA RTX 4000 serisi ile 3080 Ti gibi kartlara bile "gidin 2K'da oynayın" demeye getirdi işi, 2080 ise 1080P kartına döndü diyebiliriz.

2023 itibarı ile göreceğimiz EU5 gibi motorlarla yapılan oyunlar göz korkutuyor. Şu Portal RTX'in Path Tracing olayı bile çok can yaktı.
Portal olayı bence NVIDIA'nın başarısız bir pazarlama stratejisiydi. Muhtemelen DLSS 3'ün veya Path Tracing'in gücünü göstereceklerdi fakat millet 2060-3060-3080 gibi kartlarla oynadığı için DLSS 3 reklamı yalan oldu hatta Path Tracing teknolojisi de nefret topladı. Zaten Path Tracing bence hiç kullanılmamalı. 4090'da bile 30 FPS altına düşüren teknolojiyi kim ne yapsın?

Konu sahibi konuyu açıp uyumaya gitti. En sevdiğim.
Hocam asıl 2 hafta sonra geri dönüş yapanlar çok komik oluyor. O noktada ben görsem de cevap vermiyorum.

Hocam yine durum 3080 Ti'a çıkıyor. Bu sefer de hem VRAM hem de performans açısından 2-3 yıl sonra 3070 Ti 1080p kartı olacak demek oluyor. 1080P'de bile 8 GB VRAM tüketen oyun var hocam daha geçen bir konuda görmüştüm. Steelrising'in 4K'da 23GB VRAM tükettiğini de göz önünde bulundurmak lazım. Aslında konu sahibi düzgünce her şeyi belirtip konu açsa boşa tartışmayacağız hocam. Parası yoksa siz haklısınız fakat parası varsa ben haklıyıma çıkıyor konu. Bu arada DLSS açacaksa RT'de açabilir çoğu oyunda. AMD'de de FSR açsa bile kurtarmıyor maalesef.

Portal olayı bence NVIDIA'nın başarısız bir pazarlama stratejisiydi. Muhtemelen DLSS 3'ün veya path Tracing'in gücünü göstereceklerdi fakat millet 2060-3060-3080 gibi kartlarla oynadığı için DLSS 3 reklamı yalan oldu hatta path tracing teknolojisi de nefret topladı. Zaten path tracing bence hiç kullanılmamalı. 4090'da bile 30 FPS altına düşüren teknolojiyi kim ne yapsın?

Hocam asıl 2 hafta sonra geri dönüş yapanlar çok komik oluyor. O noktada ben görsem de cevap vermiyorum.

Hocam bu VRAM olayını başımıza bela eden NVIDIA. 3 nesil 8 RAM'e muhtaç etti. Şimdi de RT açınca 8RAM yetmiyor hatta 10 bile yetmiyor. VRAM yetmeyince ya drop oluyor ya da oyun çöküyor. 3000 seriside çöp etti 3080 bile çabuk eskidi.

Yeni konular

Geri
Yukarı