RTX 3070 Ti vs 3080

Yok hocam saçma derken size laf atma anlamıyla dememiştim, Her değişimde bizlerde aynı süreçlerden geçiyoruz :). Ben şuan 3070 kullanıyorum ve 4K gaming'de VRAM sıkıntısı çekiyorum. 2K'da öyle bir sıkıntı çekmiyorum.

Her şey paraya çıkıyor işin sonunda. Para yetiyorsa 3080 mis gibi kart, 2K da oynasan yağ gibi oynarsın. 3070 yerine 3070 Ti da alabilirsin tabi kartların rank tablosuna bakıp fikir edinebilirsin. Her markanın her kartı güzel olmuyor.

Isınma sorunu yaşayabilirsin, coil whine sorunu yaşayabilirsin, Fan sesi vs sorunu da yaşayabilirsin.

Bunları iyi araştır, senin ihtiyacını ne görür ona karar ver. Forza Horizon 5 2K full ayarlarda 100+ Fps bana yetiyor mesela ama sen RDR2 'de de 100 fps +120 fps göreyim diyorsan yine yol 3080'e çıkıyor.

Kısaca bütçe her şey, ne kadar fedakarlık yapabilirsin soru o günün sonunda.
Estafurullah. Çok anlamıyorum zaten öğrenmek bilgi almak için geldim :)
Aslında 5000-6000 TL küçük bir miktar değil ama belki tolera edilebilir.
Son hali ile bir arkadaş indirim oluyor bekleyebilirsin dedi. Ekran kartı olarak elimde 1050ti var. Diğer parçaları söyleyip 3080 in indirime girmesini bir süre bekleyebilirim. Bu sisteme eklenip çıkarılması gereken bir parça ve güzel olarak bildiğiniz bir 3080 modeli verirseniz sevinirim.

AMD kart düşünür müsünüz?
Onada baktım bir miktar ama 12400f diğer seçeneklere göre daha ağır bastı. Sizin öneriniz varsa buyrun

Estafurullah. Çok anlamıyorum zaten öğrenmek bilgi almak için geldim :)
Aslında 5000-6000 TL küçük bir miktar değil ama belki tolera edilebilir.
Son hali ile bir arkadaş indirim oluyor bekleyebilirsin dedi. Ekran kartı olarak elimde 1050 Ti var. Diğer parçaları söyleyip 3080'in indirime girmesini bir süre bekleyebilirim. Bu sisteme eklenip çıkarılması gereken bir parça ve güzel olarak bildiğiniz bir 3080 modeli verirseniz sevinirim.

Onada baktım bir miktar ama 12400F diğer seçeneklere göre daha ağır bastı. Sizin öneriniz varsa buyurun.

Ekran kartı için bütçeniz tam olarak neydi?

Bence bu sıralar almayıp bekleyebilirsin. Hem yeni ekran kartları, hem de yeni işlemcilerin çıkmasına az kaldı. Intel 13. nesil, AMD Ryzen 7000, Nvidia RTX 4000 ve AMD ekran kartları. Bu habere bakarsan yeni bir şeyler almanın ne kadar avantajlı olacağını anlarsın.

Ben şu ürünü düşünmüştüm. Bu ürün ile ilgili fikriniz varmı.

Yeni konular

Geri
Yukarı