RTX 3070 vs RX 6700XT

Bütçe
yok
KS
Wlyns

Wlyns

Centipat
Makaleler
4
Evet ama ne zaman çıkacak nasıl olacak söylenmedi. Ayrıca NVIDIA kartlarında DLSS teknolojisi için ayrı parçalar var kartın içinde. AMD'de de var mı bilmiyoruz.

İşte böyle şeyler piyasada daha çok farklı kart sürüp sürekli para kazanmak. Dediğim gibi zaten satışa konulduğu an stoktakiler hepsi bitiyor.

Konu açmıştım AMD RT teknolojisi ile ilgili.

FurErg

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
RTX 3070 kullanıyorum ve 4K'da kullanıyorum, hiç bir sıkıntısını görmedim. Cyberpunk 2077 4K Ultra ayarlar RTX ve DLSS açık oynuyorum Vram Drop yaşamadım, Control oynadım yaşamadım, AC V. oynadım bir sorun yaşamadım.

RTX 2080Ti 11GB Vram'e sahip ama RTX 3070 ile kafa kafaya hatta bazı yerlerde geride.
Arkadaşımda da RX 6800 var aldığına pişman çünkü kartın Ray Tracing performansı nerdeyse yok bakın kötü demiyorum nerdeyse yok diyorum. Ray Tracing ve DLSS gibi teknolojiler kenara atılacak teknolojiler değil, geleceğin standartları oluyor, yeni çıkacak oyunlara bakın hepsinde RT var ve çoğunda DLSS var.

Bunun haricinde kartta Tensör çekirdekleri var bu da yapay zekaya yönlenen işlere odaklı bir teknoloji evet bunu siz manuel olarak kullanmıyorsunuz ama emin olun yeni çıkacak bir çok oyunda ve programda çok işinize yarayacak ve hatta şu an DLSS olan oyunlarda sizin ruhunuz duymadan işinize yarıyor.

AMD, DLSS'ye karşı DirectML çıkaracak diyorlar da bu teknolojiyi AMD değil Microsoft çıkarıyor ve Nvidia kartlarda da olucak.
AMD, Infinity Cache özelliği falan dediler çok güzel bir özellik, yeni driver ile Nvidia kartlarada geldi.

Teknoloji olarak Nvidia daha ön planda her zaman için bu böyle.

Hem 6900XT, hem RTX 3080 ve RTX 3070 kullanmış biri olarak ben RTX30 serisini öneririm ve soracağınız her türlü soruyu sorabilirsiniz.

KS
Wlyns

Wlyns

Centipat
Makaleler
4
RTX 3070 kullanıyorum ve 4K'da kullanıyorum, hiçbir sıkıntısını görmedim. Cyberpunk 2077 4K Ultra ayarlar RTX ve DLSS açık oynuyorum VRAM Drop yaşamadım, Control oynadım yaşamadım, AC V. Oynadım bir sorun yaşamadım.

RTX 2080 Ti 11GB VRAM'e sahip ama RTX 3070 ile kafa kafaya hatta bazı yerlerde geride.
Arkadaşımda da RX 6800 var aldığına pişman çünkü kartın Ray Tracing performansı neredeyse yok bakın kötü demiyorum neredeyse yok diyorum. Ray Tracing ve DLSS gibi teknolojiler kenara atılacak teknolojiler değil, geleceğin standartları oluyor, yeni çıkacak oyunlara bakın hepsinde RT var ve çoğunda DLSS var.

Bunun haricinde kartta Tensör çekirdekleri var bu da yapay zekaya yönlenen işlere odaklı bir teknoloji evet bunu siz manuel olarak kullanmıyorsunuz ama emin olun yeni çıkacak birçok oyunda ve programda çok işinize yarayacak ve hatta şu an DLSS olan oyunlarda sizin ruhunuz duymadan işinize yarıyor.

AMD, DLSS'ye karşı DirectML çıkaracak diyorlar da bu teknolojiyi AMD değil Microsoft çıkarıyor ve NVIDIA kartlarda da olacak.
AMD, Infinity Cache özelliği falan dediler çok güzel bir özellik, yeni driver ile NVIDIA kartlarada geldi.

Teknoloji olarak NVIDIA daha ön planda her zaman için bu böyle.

Hem 6900XT, hem RTX 3080 ve RTX 3070 kullanmış biri olarak ben RTX30 serisini öneririm ve soracağınız her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Ne güzel anlatınız böyle elinize sağlık. Bence de RTX ve DLSS çok güzel bir özellik kararım RTX 3070 olacak zaten düşünüyordum RX 6700XT aklımdan bile geçmedi. ama bir sorayım dedim

volkankara74

Hectopat
RTX 3070 kullanıyorum ve 4K'da kullanıyorum, hiç bir sıkıntısını görmedim. Cyberpunk 2077 4K Ultra ayarlar RTX ve DLSS açık oynuyorum Vram Drop yaşamadım, Control oynadım yaşamadım, AC V. oynadım bir sorun yaşamadım.

RTX 2080Ti 11GB Vram'e sahip ama RTX 3070 ile kafa kafaya hatta bazı yerlerde geride.
Arkadaşımda da RX 6800 var aldığına pişman çünkü kartın Ray Tracing performansı nerdeyse yok bakın kötü demiyorum nerdeyse yok diyorum. Ray Tracing ve DLSS gibi teknolojiler kenara atılacak teknolojiler değil, geleceğin standartları oluyor, yeni çıkacak oyunlara bakın hepsinde RT var ve çoğunda DLSS var.

Bunun haricinde kartta Tensör çekirdekleri var bu da yapay zekaya yönlenen işlere odaklı bir teknoloji evet bunu siz manuel olarak kullanmıyorsunuz ama emin olun yeni çıkacak bir çok oyunda ve programda çok işinize yarayacak ve hatta şu an DLSS olan oyunlarda sizin ruhunuz duymadan işinize yarıyor.

AMD, DLSS'ye karşı DirectML çıkaracak diyorlar da bu teknolojiyi AMD değil Microsoft çıkarıyor ve Nvidia kartlarda da olucak.
AMD, Infinity Cache özelliği falan dediler çok güzel bir özellik, yeni driver ile Nvidia kartlarada geldi.

Teknoloji olarak Nvidia daha ön planda her zaman için bu böyle.

5700XT yi satarsam Asus ROG 3070 mi önerirsin yoksa Asus ROG 6700XT mi önerirsin.
ROG 3070 alırsam Smart Access Memory kullanamayacağım. 6700XT alırsam DLSS kullanamayacağım. RTX benim için çok da önemli değil. 3070 2-3 bin daha fazla ama onu miningden çıkarabilirim. Bilemedim ne alayım. 192 bit 256 bit farkı var bir de. Ama 6700XT de 12 GB ve yanlış hatırlamıyorsam RDR2 de 8 GB sınırda kalıyordu.

Yukarı