RTX 3070'den RTX 4090'a geçince bilgisayar kapanıp açılıyor

Sabura48

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. RTX 3070 kullanıyordum. Yeni model Palit RTX 4090 gamerock aldım. Kasaya monte ettim herhangi bir sorun olmadı bilgisayarı açtım sürücü güncellemelerini yaptım. 5 dakikalık stres testine soktum en fazla 450 watt çektiğimi sıcaklığın da 66'larda gezdiğini gördüm. Sonra Marvel Spider-Man oyununa gireyim dedim ana menüdeyken sistem bir anda kapandı. Geri açıldığında bilgisayar sorun giderme ekranı geldi yeniden başlat seçeceğine tıkladığımda sistem kendini kapatti geri açarken bir daha kapandı. Sistemi başlatmaya çalışıyorum 10 dakikada bir anca başlıyor. Başlar başlamaz kapanıyor. Yardımcı olabilecek var mıdır? PSU yetersiz geldiği için mı oluyor bu acaba?

PSU: XPG Core Reactor 850watt 80+ Gold modüler.
CPU: Ryzen 5600X.
Anakart: MSI B550 Tomahawk.

Arkadaşlar işlemcinin fanını çıkarıp taktım şu an bilgisayar açıldı. Hangi testleri yapmalıyım?
Stres testi yapar mısın? Bu sırada sistem sıcaklık ve güç tüketimini telefonunla fotoğraflarsan eğer bilgisayar kapanırsa elinde değerler olsun.

Direk PSU testi var onu yapacaksın. Tek tek sokman gerekmiyor.

Tamamdır 3 dakika oldu şu an GPU 445W çekiyor işlemci ise 75W.

Kartı ne için kullanıyorsunuz, meraktan soruyorum.

Hocam yazılım konusunda kendimi geliştiriyorum ileride yapay zeka öğrenimine girmek istiyorum. Ara sıra oyun da oynarım. Almışken iyisini alayım dedim. Overclock ile filan işim olmaz. O yüzden VRM faz yapısına pek takılmadım fiyat performans olan Palit gibiydi onu aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır 3 dakika oldu şu an GPU 445W çekiyor işlemci ise 75W.

Hocam yazılım konusunda kendimi geliştiriyorum ileride yapay zeka öğrenimine girmek istiyorum. Ara sıra oyun da oynarım. Almışken iyisini alayım dedim. Overclock ile filan işim olmaz. O yüzden VRM faz yapısına pek takılmadım fiyat performans olan Palit gibiydi onu aldım.
Stoktayken bile problem işte o karttaki VRM'ler. Alttaki videoyu izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Stoktayken bile problem işte o karttaki VRM'ler. Alttaki videoyu izleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi hocam haklısınız ama kutusunda biraz yırtık oldu açarken kartı muhtemelen iade etmezler. İleride satıp üst segmente geçebilirim belli de olmaz bu arada GPU en fazla 57 watt CPU en fazla 77 watt çekti 11 dakika oldu kapanmadı hocam. Kasada 3 tane DDR4 RAM, 4 tane 14mm fan, 1 tane SilverStone PF240 sıvı soğutma, 1 oyuncu klavyesi ve 1 oyuncular mouse var.

Stres testi yapar mısın? Bu sırada sistem sıcaklık ve güç tüketimini telefonunla fotoğraflarsan eğer bilgisayar kapanırsa elinde değerler olsun.
Gpu en fazla 68, CPU en fazla 67 dereceye ulaştı. 11 dakika da kapanma olmadı.

Dosya Ekleri

• 16660847310656960694598814414309.jpg
    16660847310656960694598814414309.jpg
    262,9 KB · Görüntüleme: 18

Yeni konular

Geri
Yukarı