RTX 3070'e yükseltme önerileri

tokhan

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Şu anki sistemim 5700XT Nitro+,B450 Tomahawk Max, Ryzen 3600, MB511 kasa, 16 GB 3600MHz RAM, FPS 700 80+Bronze ve 1080P 144Hz monitör. Ekran kartına güzel fiyattan bir alıcı buldum. Üstüne az bir miktar koyup 3070 alma imkanım var. İleri de yapmak istediğim tek masraf 2K monitöre geçmek olur. Onu dışında işlemciyi değiştirmeme gerek var mı? Ekran kartını yükseltsem çok fazla bir problem ya da masraf yaşar mıyım? Yükseltme sebebim ekran kartını güzel bir fiyattan satacağım yoksa şu anki sistemimden oldukça memnunum. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba, bildiğiniz üzere RX 5700 XT zaten 2K ekran kartı ama bazı zamanlar yetersiz olabiliyor, o yüzden RTX 3070 güzel bir seçim olabilir. Lakin 5500 TL ve üstü olacak gibi gözüküyor. Şu an kullandığınız 1080p monitörü satıp 2K bir monitör alırsanız -ki o da en az 2000-2500 TL- sistemi güzelleştirebilirsiniz.

Ryzen 5 3600, RTX 3070 ile birlikte 2K için yeterli bir işlemci olacaktır yani monitör dışında herhangi bir güncellemeye gerek yok.

Merhaba arkadaşlar. Şu anki sistemim 5700XT Nitro+,B450 Tomahawk Max, Ryzen 3600, MB511 kasa, 16 GB 3600MHz RAM, FPS 700 80+Bronze ve 1080P 144Hz monitör. Ekran kartına güzel fiyattan bir alıcı buldum. Üstüne az bir miktar koyup 3070 alma imkanım var. İleri de yapmak istediğim tek masraf 2K monitöre geçmek olur. Onu dışında işlemciyi değiştirmeme gerek var mı? Ekran kartını yükseltsem çok fazla bir problem ya da masraf yaşar mıyım? Yükseltme sebebim ekran kartını güzel bir fiyattan satacağım yoksa şu anki sistemimden oldukça memnunum. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
Yani masraf olayı sana kalmış. İşlemcin ekran kartını besler korkun olmasın.

Merhaba, bildiğiniz üzere RX 5700 XT zaten 2K ekran kartı ama bazı zamanlar yetersiz olabiliyor, o yüzden RTX 3070 güzel bir seçim olabilir. Lakin 5500 TL ve üstü olacak gibi gözüküyor. Şu an kullandığınız 1080P monitörü satıp 2K bir monitör alırsanız -ki o da en az 2000-2500 TL- sistemi güzelleştirebilirsiniz.

Ryzen 5 3600, RTX 3070 ile birlikte 2K için yeterli bir işlemci olacaktır yani monitör dışında herhangi bir güncellemeye gerek yok.

Anladım. 3070 alıp bütçeyi ayarladığımda uygun 2K bir monitör alıp ekstra masraf yapmama gerek yok anladığım kadarıyla. Tekrardan teşekkür ederim.
Yani masraf olayı sana kalmış. İşlemcin ekran kartını besler korkun olmasın.

Monitör dışında bir masrafa girmek istemiyorum açıkçası tek korkum sorunsuz sistemi yetersiz bir sisteme çevirme korkusuydu.teşekkür ederim.

Son düzenleme:
RTX 3070 çıktığı gibi direk Ryzen 5 3600 ile benchmark testleri yapılacaktır zaten, o veriler geldiğinde karar verirsiniz ama çok büyük ihtimalle 2K'da sorun yaşamazsınız.

En azından bir fikir veriri diye bırakıyorum.

Türkçe.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İngilizce.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı