RTX 3070'li sistemden "dıır" diye ses geliyor

Wiearlyy

Hectopat
Dizi film veya YouTube'da takılırken herhangi bir sorun olmuyor fakat oyuna girdiğimde arada sırada sesler takılıyor ve saniyelik dırr diye bir ses geliyor. Sebebini bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.
Sistem bilgilerim:
RTX 3070
Ryzen 7 5800x3D
16x2 32 GB 3200MHz RAM
Gigabyte Gaming X V2
FSP Hydro G PRO 750W

Kasa fanlarının içine toz girince bahsettiğiniz sesler çıkabiliyor.

Şöyle bir ses ise coilwhine, bir zararı yok. Kartın içindeki bobinler dandik olunca maalesef yaşanıyor. Benim kartta da var aynı problem kafaya takmaya gerek yok

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dizi film veya YouTube'da takılırken herhangi bir sorun olmuyor fakat oyuna girdiğimde arada sırada sesler takılıyor ve saniyelik dırr diye bir ses geliyor. Sebebini bilen bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim.
Sistem bilgilerim:
RTX 3070.
Ryzen 7 5800x3D.
16x2 32 GB 3200MHz RAM.
Gigabyte Gaming X v2.
FSP Hydro G PRO 750W.

Aniden rastgele bir zamanda takılıyor ışıklar bir kere yanıp sönüyor sesde takılıyor mu? Yani ses PC bileşenlerinden değil de PC'deki işlemden mi geliyor?

Sistem bilgilerim:
RTX 3070
Ryzen 7 5800x3D
16x2 32 GB 3200MHz RAM
Gigabyte Gaming X V2
FSP Hydro G PRO 750W
Hocam eski bilgisayarımda da oluyordu bu sorun.
Öncelikle temiz format atın.
Ardından ram'leri çıkartın
Ram'leri tek tek silgiyle silin.
Kasa fanını da temizleyin. (ısınma var ise)
Ardından windows'u kurarken manuel hiçbir sürücü yüklemeyin.
Windows Update yaparken eski de olsa bütün sürücüleri kuracaktır.
Denetleyip Update'leri bitirdikten sonra tekrar deneyin.
Eğer oyunlar HDD'de ise disk birleştirme de yapabilirsiniz.

Şöyle bir ses ise coilwhine, bir zararı yok. Kartın içindeki bobinler dandik olunca maalesef yaşanıyor. Benim kartta da var aynı problem kafaya takmaya gerek yok

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok kasadan gelmiyor bahsettiğim ses direkt olarak kulaklığıma geliyor.

Aniden rastgele bir zamanda takılıyor ışıklar bir kere yanıp sönüyor sesde takılıyor mu? Yani ses PC bileşenlerinden değil de PC'deki işlemden mi geliyor?
Evet kulaklığıma geliyor.

Yok kasadan gelmiyor bahsettiğim ses direkt olarak kulaklığıma geliyor.

O zaman bir üstteki hocamın dediğini yapın isterseniz. Ben denemedim ama bende de benzer bir sorun vardı halada 2-3 günde 1 gibi nadiren oluyor kafaya takmıyorum ben fazla.

O zaman bir üstteki hocamın dediğini yapın isterseniz. Ben denemedim ama bende de benzer bir sorun vardı halada 2-3 günde 1 gibi nadiren oluyor kafaya takmıyorum ben fazla.

Yaptıktan sonra sonucu paylaşır mısın? Ona göre bende belki enerjiyi kaparsam yapabilirim.

Geri
Yukarı