RTX 3080 100W Laptop Düşük Mh/s

Daha fazla  
Ortalama 45.9 Mh/s kazım yapıyor. NVIDIA son sürüm olan 496 driver sürümü kurulu. Bazen bu şekilde dalgalanmalar oluyor. Öneriniz nedir? Bu değerler normal mi?

Desktop Screenshot 2021.11.12 - 10.22.22.96 (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu yapınca mh artacak mı peki? Ve bu yaptığım hız aşırtma olarak mı geçiyor?
Evet MH/s artmalı/artacak. Ama VRAM sıcaklıkları artıp tekrar düşebilir de tabii ki bunu denemeden ve sonuçlarını görmeden bilemeyiz. Ortlama olarak 51-53 MH/s alabilmeniz lazım bu laptop ile.

Son düzenleme:
YouTube'da bir arkadaş 500 696 yapmış 53 mh alıyor. Aynısını yaptım ancak hala 45.9 mh alıyorum.
Kazım programını yeniden başlattınız mı ? Ayarlar uygulanmamış da olabilir. Bir şeylerin fark etmesi lazım en azından sıcaklıklar artmalı.

İlk önce core clock'a hiç dokunmayın ve yavaş yavaş memory clock arttırın.
Belli bir seviyeden sonra arttırmak çok fazla bir şey katmadığından 50 50 arttırırken bunun değişimini grafik haline getirin. Etkisiz hale geldiği noktada bırakın ve core clock ile oynayın. Eğer bir şey katmıyorsa değiştirmeyin mavi ekran veriyorsa biraz arttırın.

Bir de GPUz ile bellekleri kontrol edin hangi marka ve hangi model diye.
Bazen bu bile çok fark ettiriyor.
YouTube'da bir arkadaş 500 696 yapmış 53 mh alıyor. Aynısını yaptım ancak hala 45.9 mh alıyorum.
Silikon şans işidir.

Kazım programını yeniden başlattınız mı? Ayarlar uygulanmamış da olabilir. Bir şeylerin fark etmesi lazım en azından sıcaklıklar artmalı.

Sistemi yeniden başlattım zaten.

İlk önce Core Clock'a hiç dokunmayın ve yavaş yavaş Memory clock arttırın.
Belli bir seviyeden sonra arttırmak çok fazla bir şey katmadığından 50 50 arttırırken bunun değişimini grafik haline getirin. Etkisiz hale geldiği noktada bırakın ve Core clock ile oynayın. Eğer bir şey katmıyorsa değiştirmeyin mavi ekran veriyorsa biraz arttırın.

Bir de GPU-Z ile bellekleri kontrol edin hangi marka ve hangi model diye.
Bazen bu bile çok fark ettiriyor.

Silikon şans işidir.

Deneme yanılma yoluyla denemek lazım. Adamakıllı bir rehber bulamadım.

Geri
Yukarı