RTX 3080 coil whine için ASUS'a mı gönderilmeli İncehesap'a mı?

PSU'dan olabilir, benzer sorunu yaşayıp MSI ile iletişime geçtiğimde bana eski ve Low tier olan birçok PSU'nun yüksek güç tüketimi olan kartları beslerken CW yaşatabildiğini söylemişlerdi. Dediğim gibi ASUS'un desteğine tüm sistem özellikleri ve yaşı ile yazın.

PSU'um çok kaliteli fakat gücü bir tık düşük sadece sistem için. Watt değerinden dolayı olabilen bir durumsa belki fakat kalitesinden eminim

Kanks şansa bak bende de 3080 var aynısından dün aldım daha aynı sorun bende de var Corsair 850+ var PSU bu arada onla alakası yok bence normalde Apex'te bu sesi duymazdım hiç fakat diğer oyunlarda menüde gelirdi FPS 1000+ olunca ama bu ekran kartında oyunun her aşamasında var bu ses FPS sabit olsun olmasın fark etmiyor.

Merhabalar, bugün İncehesap'tan aldığım RTX 3080 ekran kartı elime ulaştı taktığımda ilk oyun denememde FPS sınırı olmayan menüde (2000 civarı FPS veriyordu) birisi matkap çalıştırıyor sanarken, üstüne 144FPS sabit aldığım yerde de korkunç bir coil whine olduğunu gördüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda oyun içi 144 FPS aldığım andaki ses mevcut. Sizce bu kartı İncehesap'a mı geri göndermeliyim yoksa ASUS'a mı?

Hocam performansı etkilemediğinden dolayı cw için bir şey yapmıyorlar ve ASUS'un Türkiye'deki teknik servisi de berbat. Ama yine de bir gönderin derim Asus'a.

Firmalarda bu sıra uyanıklık yapıyor. Aynı kart elimde yok deyip para iadesi yapmaya çalışıyorlar. Boş yere uğraştırabilirler.
Son zamanlar da değil önceden de aynısını yaptılar bana bunu bildiğim için önce destekle konuşup garanti bir çözüm almaya çalışacağım.
Edit: İncehesap ürünü onlara yollamamı ve 10 iş günü içinde bir çözüme kavuşturulacağını söylüyor gerisin geri yollayacaklarını düşünüyorum yine de yollasam mı bilemedim. 😕

Son düzenleme:

Geri
Yukarı