RTX 3080 coil whine için ASUS'a mı gönderilmeli İncehesap'a mı?

Son zamanlar da değil önceden de aynısını yaptılar bana bunu bildiğim için önce destekle konuşup garanti bir çözüm almaya çalışacağım.
Edit: İncehesap ürünü onlara yollamamı ve 10 iş günü içinde bir çözüme kavuşturulacağını söylüyor gerisin geri yollayacaklarını düşünüyorum yine de yollasam mı bilemedim. 😕
Yolla sonuç çıkmazsa THH yolu görünür.

En azından bir şansını dene hocam, belki değişim falan çıkar.
Yolla sonuç çıkmazsa THH yolu görünür.
Reddit de geziyorum bir kaç saattir de ROG STRIX lerde 3080 3080ti 3090 hepsinde yüksek seviyede coil whine var. TUF'ların OC olmayanlarında ise neredeyse yok denecek kadar varmış. Undervoltage yaparak bi miktar ses azaltıyormuş herkes. Öte yandan eski ekran kartımı da satışa çıkardım dün ve şimdi ciddi bir alıcıda var hem onu satıp hem bunu yollayınca 15-20 gün arası kartsız kalıcam :( . En azından yeni PSU gelince (yarın gelicek muhtemelen) birde onla denemek istiyorum biraz undervolt falan yaparak düzgün bir ayara bulabilirsem sanırım bir yere göndermeyip kullanıcam zamanla sesin azaldığını iddaa edenlerde var reddit de.

Naptınız acaba kart ile ilgili bir gelişme yaşandı mı?

İmzanızda 1080'i görünce iade ettiniz sanmıştım. Gerçekten bu konuda birçok yorum okuduğum için ben de merak ettim. Geçmiş olsun. Yük altında iken çıkmasını önemsemem ama yük altında değilken çıkması gerçekten insanı rahatsız eder. Sizinki yük altında mı geliyor?

Niye bu kadar önemsiyor herkes bu coil whine olayını kulaklık tak geç, boşta çıkarmıyor bu sesi zaten oyun da da kulaklık takıyorsun.

Benim ekran kartında coil Wine sorunu vardı. FPS aşırı olduğunda oluyordu. V-Sync açıkken olmuyordu. Sonra PSU değiştirdim ben ondan sonra böyle bir sorun olmamaya başladı.

Niye bu kadar önemsiyor herkes bu coil whine olayını kulaklık tak geç, boşta çıkarmıyor bu sesi zaten oyun da da kulaklık takıyorsun.

Her insanın yapısı farklıdır. Kimisi böyle gıldır gıcık seslere çok takar, rahatsız olur. Sürekli kulaklık kullanmayan insanlar da var. Ortada bir sorun varken parası verilip alınan bir ürüne sen niye bu soruna takıyorsun denmez.

Görkem beyin ifadesine katılıyorum. Bir bilgisayar yalnızca oyun oynamak amacıyla kurulmuyor. Herkesin farklı işleri oluyor. oyun oynamadığınız zaman sessiz bir ortam gerekebiliyor. Ekran kartını da sürekli olarak tak çıkart yapamacağımız için bu hususa dikkat etmeye çalışıyoruz. Ayrıca maalesef ki bazı kullanıcıların idle modda bile buzzing tarzı cızırtı duyduklarını okudum. Dolayısıyla 20bin TL'ye yakın para verip de konfordan olmak istemez kimse diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı