RTX 3080 için 2K vs 4K monitör

Öneri verir misiniz? Para sorun değil yani bütçe.
Bu nasıl.
Şöyle baktım da 4K ve ince çerçeve olanların hepsi 32 inç falan. Sadece attığınız 2 monitör var 4K 27 inç. Seçim sizin açıkçası ben olsam Asus olanı seçerdim.

Ne demek böyle bir şey yok, ben rekabetçi oyunlar oynuyorum o yüzden 2K alırdım, fikrime saygı duymak zorundasınız.

Doğru diyorsun da 4K monitör alınıp 1080P oynanabilir. Eğer HZ ve gecikme farkı yoksa.
Çünkü arkadaş bayağı bütçem yok ve en iyisini almak istiyorum demiş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir şey yok. Konu sahibine tavsiyem 4K alması.
herkez 2k diyor 4 k kasma yapabilir diyor .0,,?
Bence de 144Hz 1ms 4K almak mantıklı. Sonradan isterseniz 2K ya da 1080P monitör alabilirsiniz.

144Hz 4K pahalı değil mi örnek model atarmsın.
İncelemesini yapan kanallar söyledi zaten, 10900K RTX 3080 ile 2K oynarken küçük bir darboğaz yaşıyor. Ayrıca "ben olsam" diyor.

AMD9 3900X 32 GB RAM var bende.

Cevap basit, CS GO, Valorant gibi rekabetçi oyunlar, FPS oyunları oynuyorsanız 2K 144Hz tabiki.

Fakat GTA 5, Battlefield V, Cyberpunk 2077 gibi hikaye oyunlarını seviyorsanız 4K 60FPS alın derim.

Yani sorunun cevabı sizde gizli. CS Go o monitörde oynanmaz diye demiyorum, tabiki oynanır ama o farkları biliyorsunuzdur diye tahmin ediyorum.

En güzeli 4K 144Hz monitörlerin piyasada yaygınlaşıp fiyatlarının düşmesi. O zaman üst seviye sistemlerde 4K, orta seviye sistemlerde 2K standart olacaktır :)

Yeni konular

Geri
Yukarı