RTX 3080 için 4K - 2K monitör önerisi

Yer
sakarya/akyazı
Daha fazla  
RTX 3080 için.
4K 27 inç Curved G-Sync monitör var mı acaba piyasada? Malum 3080 için FreeSync bakamıyorum onlarda var hem daha ucuz ama AMD işte.
Bize NVIDIA lazım :)
Ne tavsiye edersiniz?
Şu an MSI Optix G24 144Hz 24 inc Curved monitör kullanıyorum Curved'e alıştım güzel geliyor.
Tekrardan düz ekrana geçmekte istemiyorum varsa güzel önerileriniz 4K 27 Curved G-SYNC bekliyorum.
Teşekkürler.

Az önce rast gele araştırırken sanırım buldum bir monitör. bu nasıl sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 3080 için.
4K 27 inç Curved G-Sync monitör var mı acaba piyasada? Malum 3080 için FreeSync bakamıyorum onlarda var hem daha ucuz ama AMD işte.
Bize NVIDIA lazım :)
Ne tavsiye edersiniz?
Şu an MSI Optix G24 144Hz 24 inc Curved monitör kullanıyorum Curved'e alıştım güzel geliyor.
Tekrardan düz ekrana geçmekte istemiyorum varsa güzel önerileriniz 4K 27 Curved G-SYNC bekliyorum.
Teşekkürler.

Az önce rast gele araştırırken sanırım buldum bir monitör. bu nasıl sizce?

İlla G-Sync olmak zorunda değil. FreeSync monitörlerde de G-Sync kullanılabiliyor. Nvidia bunun için bir sertifika testi yapıyor ve testi geçen monitörlere "G-Sync Compatible" sertifikası veriyor. Yani beğendiğin bir monitörü sırf G-Sync yok diye almamazlık etmemelisin. Bu siteden model kodunu aratarak kontrol edebilirsin.
Panel tipi olarak IPS panel öneriyorum ve IPS panelde curved ekran maalesef çok uçuk fiyatlara var. Bence düz ekran kullanmayı düşünmelisin. Bütçe belirtirsen daha iyi bir monitör önerebileceğimi düşünüyorum.

İlla G-Sync olmak zorunda değil. FreeSync monitörlerde de G-Sync kullanılabiliyor. NVIDIA bunun için bir sertifika testi yapıyor ve testi geçen monitörlere "G-Sync compatible" sertifikası veriyor. Yani beğendiğin bir monitörü sırf G-Sync yok diye almamazlık etmemelisin. Bu siteden model kodunu aratarak kontrol edebilirsin.
Panel tipi olarak IPS panel öneriyorum ve IPS panelde Curved ekran maalesef çok uçuk fiyatlara var. Bence düz ekran kullanmayı düşünmelisin. Bütçe belirtirsen daha iyi bir monitör önerebileceğimi düşünüyorum.

Şu an GTX 1060 ile kullandığım monitör bu hangi panel olduğunu bilmiyorum gsycn aktif mi değil mi bilmiyorum kullanıyorum öyle.

2 k için bu monitörü buldum sanırım 4K ile de kullanabiliyoruz.
Max monitör bütçem 7 k yı aşmaz ise güzel olur.

Bütçe ne kadar?

Hocam sistemi topladıktan sonra alacağım monitörü ama şu an güzel bir fiyata bulur isem sağlam indirimle.
Şu an da alır koyarım kenara yahut GTX 1060 6 GB'ım var onunla kullanırım.

27 inc Curved 2K g sycn bakıyorum ama 4K da olursa iyi olur en uygun hangisi ise bu monitör iyidir dediğiniz ne ise ona bakalım.

Şu an GTX 1060 ile kullandığım monitör bu hangi panel olduğunu bilmiyorum gsycn aktif mi değil mi bilmiyorum kullanıyorum öyle.

2 k için bu monitörü buldum sanırım 4K ile de kullanabiliyoruz.
Max monitör bütçem 7 k yı aşmaz ise güzel olur.

4K 144Hz için 7K düşük bir rakam. 2K için buna bakabilirsin attığın monitöre fark atar.

4K 144Hz için 7K düşük bir rakam. 2K için buna bakabilirsin attığın monitöre fark atar.

Hocam gerekirse ki zaten öyle olacak en son alacağım ürün monitör mümkünse 4 k yoksa 2K Curved sycn 27 inc veya üzeri olsun var mı böyle monitör
2K da 4 k açabiliyor muyuz veyahut.

Hocam 144 Hz 4K için düşük demişsin. 4K 240Hz var mı hocam?

Samsung benim önerim. Ekran kalitesi bir tık koyu geldi bana. 2K Samsung daha canlı.

Hocam gerekirse ki zaten öyle olacak en son alacağım ürün monitör mümkünse 4 k yoksa 2K Curved sycn 27 inc veya üzeri olsun var mı böyle monitör.
2K da 4 k açabiliyor muyuz veyahut.

Şu an yapılan öneriler yüksek ihtimal asılsız olacak. Sistemi topladığın zaman konu açsan daha iyi olur. Attığım monitör 6200 TL indirimle, fakat normal fiyatı 8000 TL siz alana kadar yükselebilir. Veya daha iyi monitörler indirime girebilir, o zaman tartışsak daha iyi olur. Curved olduğu zaman IPS'den vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz. Şahsi firkim 4K UHD bir monitör alıyorsanız amaç zaten ekranın canlı ve çözünürlüğünün iyi olmasıdır. IPS renkleri daha iyi yansıtacaktır, düşünüp tekrar karar verebilirsin.

Devamını da okursanız "4K 144Hz" için 7 bin TL düşük bir rakam dedim. 4K için 144Hz düşük değil kullanım amacına bağlı, film için 4K 60Hz de alınabilir.

Samsung benim önerim. Ekran kalitesi bir tık koyu geldi bana. 2K Samsung daha canlı.

G serisinde ghosting sorunu var, tercih etmeyin.

Şu an yapılan öneriler yüksek ihtimal asılsız olacak. Sistemi topladığın zaman konu açsan daha iyi olur. Attığım monitör 6200 TL indirimle, fakat normal fiyatı 8000 TL siz alana kadar yükselebilir. Veya daha iyi monitörler indirime girebilir, o zaman tartışsak daha iyi olur. Curved olduğu zaman IPS'den vazgeçmek zorunda kalıyorsunuz. Şahsi firkim 4K UHD bir monitör alıyorsanız amaç zaten ekranın canlı ve çözünürlüğünün iyi olmasıdır. IPS renkleri daha iyi yansıtacaktır, düşünüp tekrar karar verebilirsin.

Devamını da okursanız "4K 144Hz" için 7 bin TL düşük bir rakam dedim. 4K için 144Hz düşük değil kullanım amacına bağlı, film için 4K 60Hz de alınabilir.

G serisinde ghosting sorunu var, tercih etmeyin.

4K 144 Hz bu kısmı anladım. G serisindeki ghostinge Vatan Computer ürünü açıp deniyor öyle teslim ediyor. Bizzat sordum. G7 32 inç düşünüyorum aslında o da 2K. Attığım link 4K vatan da yok. Şu an içime biraz sinen monitör paylaştığım link. Biraz kısmı monitör bir tık koyu. Media market bizzat gördüm. 4K monitör almak değil de seçmek çok yorucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı