RTX 3080 ile Ryzen 5 3600 uyumlu mu?

rcpyksl

Centipat
Makaleler
1
Arkadaşlar 4K Ultra'da Allah ne verdiyse 60-144 FPS arası oyun oynamayı hedefliyorum. Mevcutta RX 5700 XT ile Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve çok iyi çalışıyor ama şu anda RTX 3080'e geçmeyi kafama koydum. Çözünürlük arttıkça CPU'nun işi düşüyor diye biliyorum. FPS manyağı değilim tek isteğim 60 FPS üstü Ultra ayarlarda oyun oynamak. İşlemci değiştirmek istemiyorum ama değiştirmem gerekir mi? Değiştirmek zorundaysam minimum ne almalıyım?

Darboğaz yapmayacağını düşünüyorum fakat testleri görmek lazım. 3080 çok fazla güçlü bir kart. Ryzen 5 3600 2080 Ti ile %65 civarı kullanıma ulaşıyor.
2K'da rahatlıkla besliyor diye biliyorum. 4K'da darboğaz yapma ihtimali çok zor diye düşünüyorum, fakat yinede testleri görmek gerek. Belki bir miktar OC gerekebilir.

Arkadaşlar 4K Ultra'da Allah ne verdiyse 60-144 FPS arası oyun oynamayı hedefliyorum. Mevcutta RX 5700 XT ile Ryzen 5 3600 kullanıyorum ve çok iyi çalışıyor ama şu anda RTX 3080'e geçmeyi kafama koydum. Çözünürlük arttıkça CPU'nun işi düşüyor diye biliyorum. FPS manyağı değilim tek isteğim 60 FPS üstü Ultra ayarlarda oyun oynamak. İşlemci değiştirmek istemiyorum ama değiştirmem gerekir mi? Değiştirmek zorundaysam minimum ne almalıyım?

RTX on iken 4K 60 FPS verebildiği söylendi etkinlikte. RTX off iken 100 FPS verebilir bazı oyunlarda. Ama almadan önce Big Navi'yi bekleyin şu an NVIDIA kartları AMD'den önce yükseğe satmaya çalışıyor. Big Navi ile beraber belki 3080'den daha iyi bir kart çıkarır. Belki de NVIDIA'nın eli zora düşecek hop direkt super kartlar çıkarır ve düz 3000 serisinin fiyatları düşer belli mi olur?
Bu arada 4K'da imkanı yok olmaz darboğaz.

Geri
Yukarı