RTX 3080 ile Ryzen 5 3600 uyumlu mu?

AMD GPU beklenmez. İşlemci beklenir ama ekran kartı beklenmez. Ne RTX 3000 serisi kadar kaslı bir kart çıkartabileceğine ne de yazılım sorunlarıyla gelmeyeceğine olan inancım yok çünkü geçmişte de görüldü bu. RX5000 serisi içinde benzer şeyler söylenedi. RTX2080 gücüne yakın veya bunun üzerinde bir kart çıkartamadı.

NVIDIA alacaksanız bile AMD GPU'lar gelince fiyatları düşürür NVIDIA 2000 serisinde olduğu gibi. Bu arada konsollardan gördüğümüz kadarıyla Big Navi'de son hız geliyor. Xbox series X'de kullanılan RDNA 2 mimarili GPU'lar saf güç olarak 2080 Ti ile kapışıyor. Saf güç dediğim teraflop.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Attığınız video benim dedğime bir kanıt :D.

NVIDIA alacaksanız bile AMD GPU'lar gelince fiyatları düşürür NVIDIA 2000 serisinde olduğu gibi. Bu arada konsollardan gördüğümüz kadarıyla Big Navi'de son hız geliyor. Xbox series X'de kullanılan RDNA 2 mimarili GPU'lar saf güç olarak 2080 Ti ile kapışıyor. Saf güç dediğim teraflop.

Attığınız video benim dedğime bir kanıt :D.

NVIDIA vicdansızının yeni kartları çıkmışken fiyat düşüreceğini sanmıyorum. Üstelik bu kartlar bir miktar makul bir fiyatla gelmişken. Yani makul dediğim olay, RTX3070 gibi bir ekran kartının 500 dolar fiyat etiketine sahip olup RTX 2080 Ti'dan güçlü olmasıdır.

AMD kartlar bu kartlar kadar iyi olamaz. Çünkü AMD ampere gibi sağlam kartlar üretecek GPU mühendisliğine sahip değil. Ama fiyat düşürebilir belki bir miktar.

NVIDIA vicdansızının yeni kartları çıkmışken fiyat düşüreceğini sanmıyorum. Üstelik bu kartlar bir miktar makul bir fiyatla gelmişken. Yani makul dediğim olay, RTX3070 gibi bir ekran kartının 500 dolar fiyat etiketine sahip olup RTX 2080 Ti'dan güçlü olmasıdır.

Konsolların gücünü ve tahminen 500 dolara çıkacağını düşünürsek AMD'de F/P konusunda geri kalmışa benzemiyor. Ne olur ne olmaz bekleyelim. Belki gerçekten NVIDIA'nın elini zora düşürebilir.
AMD kartlar bu kartlar kadar iyi olamaz. Çünkü AMD ampere gibi sağlam kartlar üretecek GPU mühendisliğine sahip değil. Ama fiyat düşürebilir belki bir miktar.

RDNA 2 gerçekten düşündüğünüz kadar kötü değil. Sızıntılar doğruysa 2080 Ti'dan %50'den daha performanslı bir kartları geliyormuş.

Konsolların gücünü ve tahminen 500 dolara çıkacağını düşünürsek AMD'de F/P konusunda geri kalmışa benzemiyor. Ne olur ne olmaz bekleyelim. Belki gerçekten NVIDIA'nın elini zora düşürebilir.

RDNA 2 gerçekten düşündüğünüz kadar kötü değil. Sızıntılar doğruysa 2080 Ti'dan %50'den daha performanslı bir kartları geliyormuş.
Ben inanmıyorum. İsteyen bekleyebilir.

Bence kartların fiyatları gayet uygun performanslarına göre. Daha düşeceğini düşünmüyorum ben.

2000 serisi çok pahalıydı. Bu kartlarolması gereken fiyatlara çıktı. Ama bence rekabet bu fiyatları daha da aşağı çekebilir. Burada AMD'ye 3 büyük kozunu NVIDIA direkt sundu. Şimdi AMD bu fiyat ve performansları göze alarak iyi bir giriş yaparsa NVIDIA'nın eli şaşabilir. AMD tamam belki şuana kadar NVIDIA ile en üstte rekabet edemedi ama Vega'nın üzerine navi ile çok şey koymuşken Big Navi ile de daha fazlasını dahi koyabileceğine inanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı