RTX 3080 marka seçimi

Mantıken ASUS, MSI ve Gigabyte daha bilindik ve daha ön planda olan markalar. Bende 2 ay önce sistem topladım ve ASUS TUF Evo serisi 5700XT tercih ettim. Bende sana bu üç markadan birinden almanı öneririm Palit ve INNO3D hakkında pek bir bilgiye denk gelmedim ama bu üç marka kadar kaliteli olmadığı kesin.

Hocam INNO3D ve Palit marka ekran kartları kalitelidir. Herhangi bir kronik sorunları veya ısınma sorunları yoktur. Sadece Türkiye pazarına yeni girdikleri için çok tanınmazlar. INNO3D ve Palit marka ekran kartlarının soğutma performansları iyidir. Fakat MSI veya ASUS ekran kartlarının soğutması biraz daha iyidir.

Mantıken ASUS, MSI ve Gigabyte daha bilindik ve daha ön planda olan markalar. Bende 2 ay önce sistem topladım ve ASUS TUF Evo serisi 5700XT tercih ettim. Bende sana bu üç markadan birinden almanı öneririm Palit ve INNO3D hakkında pek bir bilgiye denk gelmedim ama bu üç marka kadar kaliteli olmadığı kesin.
Performans anlamında bir şey değişmiyor. Sadece soğutma değişiyor. Palit ve Inno3d'nin soğutmaları da kötü değil. Modele göre değişebilir tabii.

Palit ama modeli ne? Game Rock ve Jet Stream güzel olan modelleri, Gaming Pro modelleri ise Gigabyte Gaming modelleri ile aynı kalitede yani Palit alabilirsin. Inno3D'nin malzeme kalitesi Palit'e göre daha kötü. Ayrıca Inno3D Zotac'ın yan markası bilginiz olsun.

Kim demiş Palit ya da inno3D'den uzak durulmalı diye? Muhtemelen hiçbir ekran kartını kullanmamış, markayı daha önce duymadığı için bir yerlerinden sallıyor. Palit ve inno3D fanboyu değilim ancak bunlar köklü markalar. Palit yıllardır bu işin içinde ve sadece NVIDIA ekran kartları üretiyorlar. Ayrıca termal değerleri de çok iyi. Yük altında oyunlarda genelde 65 derece civarında çalışıyorlar. 70'i geçmiyorlar genelde. Özellikle 3000 serisindeki tasarımları çok hoş. Palit'in tasarımı, MSI ve Asus tasarımlarından bile daha hoş bana göre. Bunlar Türkiye pazarına yeni girdikleri için biraz ön yargı var. Ancak fiyatları MSI ve Asus'a göre daha uygun bu yüzden tercih edilebilirler. MSI Trio ya da Asus ROG 2 bin daha fazla vermek zorunda kalacaksınız. Ancak Asus Dual kartları da tercih edebilirsiniz onların da soğutması gayet iyi. Ortalama 60-65 bandında çalışıyorlar.

Geri
Yukarı