RTX 3080 OC Trinity DP ile geç görüntü veriyor

KaraKuzgun100

Decapat
Daha fazla  
RAM
Gskill 6000Mhz 32Gb DDR5
SSD veya HDD modeli
990 Pro 1TB
Ekran kartı
Zotac RTX 3080 OC Trinity
Anakart
Asus TUF B660M-Plus WiFi
İşlemci
i5 13600K
Arkadaş merhaba!

Bir süre önce ekran kartımı değiştirme kararı aldım ve RTX 3080 OC Trinity model bir ekran kartı aldım. Ekran kartı çok az miningde kullanılmış. Testler vb gayet süper ve soğutma harikaydı. FurMark 72-73° Max. Ancak bir süre sonra(sanırım MB BIOS'unu güncelledikten bir süre sonra) anakartımda RAM'in üstünde beyaz bir LED yanmaya başladı. HDMI kullanırken yanmıyordu. Ayrıca DP kullanırken görüntü geç geliyor. Kabloda bir hata yok ve başka ekran kartında denediğimde bir sorun olmadı. Son 2-3 gündür ise oyun oynarken görüntü gidiyor, "HDMI sinyal yok" yazısı geliyor ve sistem birkaç saniye sonra yeniden başlatılıyor ancak görüntü yokken ses halen var. 1-2 kez masaüstüne attı ama onları pek önemsemedim. Performans konusunda bir sorun yok. Ne yapmam gerekiyor?

Donanım:
-i5 13600K.
-ASUS TUF B660M-Plus Wi-Fi
-Zotac RTX 3080 OC trinity.
- G.Skill Trident Z Neo 32 GB 2x16 6000MHz DDR5
-RM850 PSU.
-Samsung 990 Pro 1TB.

Anakart BIOS versiyonu: 2212.

Arkadaş merhaba!

Bir süre önce ekran kartımı değiştirme kararı aldım ve RTX 3080 OC Trinity model bir ekran kartı aldım. Ekran kartı çok az miningde kullanılmış. Testler vb gayet süper ve soğutma harikaydı. FurMark 72-73° Max. Ancak bir süre sonra(sanırım MB BIOS'unu güncelledikten bir süre sonra) anakartımda RAM'in üstünde beyaz bir LED yanmaya başladı. HDMI kullanırken yanmıyordu. Ayrıca DP kullanırken görüntü geç geliyor. Kabloda bir hata yok ve başka ekran kartında denediğimde bir sorun olmadı. Son 2-3 gündür ise oyun oynarken görüntü gidiyor, "HDMI sinyal yok" yazısı geliyor ve sistem birkaç saniye sonra yeniden başlatılıyor ancak görüntü yokken ses halen var. 1-2 kez masaüstüne attı ama onları pek önemsemedim. Performans konusunda bir sorun yok. Ne yapmam gerekiyor?

Donanım:
-i5 13600K.
-ASUS TUF B660M-Plus Wi-Fi
-Zotac RTX 3080 OC trinity.
- G.Skill Trident Z Neo 32 GB 2x16 6000MHz DDR5
-RM850 PSU.
-Samsung 990 Pro 1TB.

Anakart BIOS versiyonu: 2212.

Benzer bir sorun yaşadın NVIDIA'nın sitesinden ekran kartına uygun yazılımı indirmeyi deneyebilirsin

Geri
Yukarı