RTX 3080-R7 5800X Valorant'ta düşük performans

Mustafa erk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim sistemim RTX 3080 ve Ryzen7 5800X'im var. Bu sistem ile 250-350 arası bir FPS almam gerekirken ( internete sistemimi yazıp yanına da Valorant yazınca bir video çıkıyor oradan kontrol edebilirsiniz ) 120-130 bazen 160 bazen de 90 FPS alıyorum. Bilgisayarı servise götürdüm bir sorun var mı diye, ama bir sorun yok dediler. Oyun işlemci kullanan bir oyun olduğu için işlemcimde sorun var diye düşündüm ama işlemcimde de bir sorun yokmuş. Bu sorun başka kişilere de olmuş. Yayıncılar olsun, benim gibi oyuncular olsun. Kendiliğinden düzeldi diyorlar ama ben bunu 4 aydır yaşıyorum. Yardım edebilir misniz lütfen?

RAM'in nedir? Böyle olması normal değil çünkü. Ayrıca sıcaklık değerlerini de yazabilirsin.
32 gb ramim var. değrleri ise 70 küsür gibi tam hatırlamıyorum 70-75 arası olabilir
Ayarlar ne?
Ve normal gibi Valorant optimizasyon sorunlu bir oyun.
Ayarlar en düşüktede böyle en yüksektede
FPS değerleri çok düşük senin 400-600 fps alman lazım. Ram kaç ?
32 gb ram im var
Bende de bu sözde FPS arttıracakları güncellemede 100'lük FPS düşüşü aldım. Başka işlemci ağırlıklı oyunlarda da böyle mi? CS:GO gibi.
csgo oynamadığımdan bilmiyorum ama mesela rainbıow six siege de 180-280 arası alıyorum
Temiz kurulum yapmayı denedin mi? Çünkü hiç normal değil.
temiz kurulum derken anlamadım

PC'yi ilk topladığımda benim başıma da gelmişti. Windows'u sıfırlayıp temiz kurulum yapınca düzelmişti. Şu an 300 - 500 FPS arası alıyorum.

Kaç ay sonra yapmıştın. Ben 18 Kasım'da topladım 18 Mart'ta oldu bu olay hala devam ediyor. Sem kaç ay sonra temiz kurulum yapmıştın

Ben sistemi ilk topladığımda olmuştu çok garip bir şekilde. Sadece Valorant değil birçok oyunda düşük FPS alıyordum. Sistem sanki tam güç kullanamıyordu. O yüzden yeniden temiz kurulum yapmıştım düzelmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı