Çözüldü RTX 3080 sistem oyun oynarken yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhinoderma

Hectopat
Daha fazla  
RAM
HyperX 2x8 GB 3200 mhz/1x16gb 3200 MHz (toplam 32 GB)
SSD veya HDD modeli
James Donkey JD480 480GB 3D NAND 2.5" WD Blue WD10
Ekran kartı
asus rog strix geforce rtx 3080 oc 10g white
Anakart
asus rog strix z370-e gaming
İşlemci
intel i9 9900k
Arkadaşlar herkese selam. 2 gün önce ASUS ROG STRIX RTX 3080 aldım (2.el 23 ay garantisi var). 750W PSU vardı iler de değiştirmek istemeyeyim diye 2.el "Thermaltake Toughpower Grand 1050W"
Aldım aldığım kişi 4 ay kunlanmış ve hiçbir sorun olmadığını söyledi. Sistemi doğru şekil de kurdum vs.
bazı oyunları oynarken 3-5 dakika sonra reset atıyor.
Oynarken reset atan oyunlar şu;
Red Dead Redemption 2(high)
Warhammer vermintide 2(high)
Sea of Thieves(high)
Bu oyunlar da GPU 70c°-75c° arası.

Reset atmayan ve 30 dakikadan fazla oynadığım oyunlar da var. Bu oyunlar da GPU 65c°-66c° arası.
Call of duty®: Warzone(high)
Apex Legends(high)
Battlefield 2042(high)

Sorun ekran kartın da mı, PSU da mı anlamadım. Arkadaşlar, ağabeyler. Tam 10 dakika FurMark testi yaptım kapanmadı. Ama yukarıdaki oyunlarda en fazla 5 dakika dayanamadan bilgisayar resetleniyor. Hiçbir şey anlamadım. Teşekkürler.

Reset atan oyunlardan birinin performans değerleri.
Ve CPU sıcaklık değerleri.

Dosya Ekleri

• screen.jpeg
    screen.jpeg
    127,8 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2022-08-06 at 16.36.56.jpeg
    WhatsApp Image 2022-08-06 at 16.36.56.jpeg
    150 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleme:
Çözüm
Olay görüntüleyici üzerinden kontrol edin. Kernel Power hataları fazla ise PSU yüksek ihtimalle sıkıntılı.
Attığım programlar ile tüm disklerinizi test edebilirsiniz.

CrystalDiskInfo ile sağlıklarını görüntülüyorsunuz. Basit bilgiler veriyor.

CrystalDiskMark ve atto disk benchmark ile hız testi yapabiliyorsunuz.

Bilginiz için çok teşekkür ederim.
Disklerde de sıkıntı çıkmaz ise ne yapmam gerekiyor?

Bilginiz için çok teşekkür ederim.
Disklerde de sıkıntı çıkmaz ise ne yapmam gerekiyor?
Benim size buradan daha fazla yardım edemeyeceğim anlamına geliyor. :) Fikirlerimi tüketmiş oluyorum. Mümkünse bilgisayarınızı bir bilgisayarcıya götürmeyi veya sorunlu olduğunu düşündüğünüz parçaları garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz.

Benim size buradan daha fazla yardım edemeyeceğim anlamına geliyor. :) fikirlerimi tüketmiş oluyorum. Mümkünse bilgisayarınızı bir bilgisayarcıya götürmeyi veya sorunlu olduğunu düşündüğünüz parçaları garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz.

İlginiz için ne kadar teşekkür etsem azdır. Gerçekten çok sağ olun.

@Yener K. yardım eder misiniz?

Son düzenleme:
Olay görüntüleyici üzerinden kontrol edin. Kernel Power hataları fazla ise PSU yüksek ihtimalle sıkıntılı.

Çözüm

Oyuna girdim 3-4 dakika sonra birden reset attı ve olay görüntüleyicisinde bunlar yazıyor?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-07 143118.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-07 143118.png
    213 KB · Görüntüleme: 23
DISM aracını kullanıp deneyin.

DISM aracını kullanıp deneyin.

Rehberdeki her şeyi yaptım.

Mesajları okuduğum ve anladığım kadarıyla ben PSU'dan veya PSU kabloların bağlantılarında sorun olacağını düşünüyorum. 2 adet HDD sistemi kapatmaz. JD SSD'lerin çabuk bozulduğunu biliyorum. Bence JD SSD'yi ve PSU'yu kontrol ettirin derim. Eğer sistemin bütün parçaları %100 yük altındaysa ve kapanmadıysa PSU'da sorun yoktur. O zaman SSD'yi değiştirin derim. HDD gibi yüksek depolama alanlarına ihtiyacınız varsa Samsung 870QVO SSD modelini alabilirsiniz. Ben Steam oyunları için kullanıyorum ve aşırı memnunum.
Belki buna bir ihtimal veriyorum. Bir dişi prizden üçlü priz kullanıyorsanız onun kaldırdığı watt değeri yetmiyor olabilir.

Geri
Yukarı