RTX 3080 sistem PUBG'de ve FurMark'ta reset atıyor

Alidhfdhd

Decapat
Daha fazla  
Sistem bileşenleri.
i5 10600K.
RTX 3080 Aorus Master.
PSU Zalman 750W 2.el almıştım.
H510M h anakart.
16 GB RAM Corsair.
Ekran kartını yeni aldım 2. el temiz olarak yaşadığım şehirde tanıdık bilgisayarcıdan FurMark testini yaptım. Bir sorunu yok ama oyun testi yapmadım demişti bende eve geldim PUBG açtım ve PUBG açıldı lobi gözüktü ve elektrik kesilmesi gibi bir anda kapandı. Açıldı restart attı yani sonra oyunda sıkıntı vardır diye FurMark girdim onda da aynı şeyi yaptı ve derece yükselmeden restar atıyor. GTA 5 girdim bayağı oynadım bir sıkıntı çıkmadı Max 57 derece oldu Full grafikte ama GTA 5 bencmarka girdim FPS değerleri iyi ısınmıyor zaten ısınmaya gerek kalmadan GTA 5 bencmarktada 30 sn sonra falan reset attı. Control oyununa girdim 30 sn sonra Full ayarlarda falan yine reset attı. İşlemci de ısınmıyor GPU da ısınmıyor. CS:GO ful ayarlar Valorant ful ayarlar GTA 5 ful ayarlar oynatıyor sorunsuz ama Control PUBG FurMark ve GTA 5 benchmarkta restart atıyor. Anında arada FurMark'ta atmadığı oluyor bazen atıyor kafasına göre ama PUBG Control ve GTA 5 benchmarkta direkt atıyor. PUBG'yi lobide atıyor direkt zaten.
Yani ne işlemci ısınıyor ne GPU ısınıyor sıcaklıktan olacağını sanmıyorum işlemciye de FurMark yaptım sıkıntı olmadı işlemci ve ekran kartına aynı anda FurMark yaptım direkt kapandı. Sıvaklık değerleri normal ısınmaya kalmıyor restart atıyor. Zaten ne donma var ne kasma direkt kapanım açılıyor kendisi PSU diyor bazıları PSU yetmezliği diyorlar. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.

Sistem bileşenleri.
i5 10600K.
RTX 3080 Aorus Master.
H510M h anakart.
16 GB RAM Corsair.
Ekran kartını yeni aldım 2. el temiz olarak yaşadığım şehirde tanıdık bilgisayarcıdan FurMark testini yaptım. Bir sorunu yok ama oyun testi yapmadım demişti bende eve geldim PUBG açtım ve PUBG açıldı lobi gözüktü ve elektrik kesilmesi gibi bir anda kapandı. Açıldı restart attı yani sonra oyunda sıkıntı vardır diye FurMark girdim onda da aynı şeyi yaptı ve derece yükselmeden restar atıyor. GTA 5 girdim bayağı oynadım bir sıkıntı çıkmadı Max 57 derece oldu Full grafikte ama GTA 5 bencmarka girdim FPS değerleri iyi ısınmıyor zaten ısınmaya gerek kalmadan GTA 5 bencmarktada 30 sn sonra falan reset attı. Control oyununa girdim 30 sn sonra Full ayarlarda falan yine reset attı. İşlemci de ısınmıyor GPU da ısınmıyor. CS:GO ful ayarlar Valorant ful ayarlar GTA 5 ful ayarlar oynatıyor sorunsuz ama Control PUBG FurMark ve GTA 5 benchmarkta restart atıyor. Anında arada FurMark'ta atmadığı oluyor bazen atıyor kafasına göre ama PUBG Control ve GTA 5 benchmarkta direkt atıyor. PUBG'yi lobide atıyor direkt zaten.
Yani ne işlemci ısınıyor ne GPU ısınıyor sıcaklıktan olacağını sanmıyorum işlemciye de FurMark yaptım sıkıntı olmadı işlemci ve ekran kartına aynı anda FurMark yaptım direkt kapandı. Sıvaklık değerleri normal ısınmaya kalmıyor restart atıyor. Zaten ne donma var ne kasma direkt kapanım açılıyor kendisi PSU diyor bazıları PSU yetmezliği diyorlar. Yardımınızı bekliyorum teşekkürler.
PSU sorunlu olabilir hocam.Power istiyen seylerin hepsinde reset atiyor. PSU yu baska pc de deneye biliyorsaniz deneyin.

Eski kartım RTX 3060 Ti onda bir sıkıntı çıkmamıştı ama PSU'nun gücünü bu kart kadar çekmiyordu belki ekran kartından olma ihtimali var mıdır sizce.
750W NVIDIA nin onerdigi deger o yuzden yetmeme gibi bir durum olmaz ama 3080 nin tdp degeri 320w 3060 sa 170w. PSU nun guc yerlerinde sikinti olabilir veya girislerden o watt i veremiyor olabilir. Ekran kartinda sikinti yoktur bence hocam.

750W NVIDIA'nin onerdigi deger o yuzden yetmeme gibi bir durum olmaz ama 3080'nin TDP degeri 320W 3060 sa 170W. PSU'nun guc yerlerinde sıkıntı olabilir veya girislerden o watt i veremiyor olabilir. Ekran kartinda sıkıntı yoktur bence hocam.

PSU'nun güç yerleri derken GPU güç kablolarımı demek istediniz PSU zaten 2. el aldım kullanılmış garantisi bitmişti PSU kullandıkça watt değeri düşüyor diyorlar bende yaşadığım yerde arkadaşlarda 750W pau bulamadım deniyemedim hala sorunu çözemedim.

750W NVIDIA'nin onerdigi deger o yuzden yetmeme gibi bir durum olmaz ama 3080'nin TDP degeri 320W 3060 sa 170W. PSU'nun guc yerlerinde sıkıntı olabilir veya girislerden o watt i veremiyor olabilir. Ekran kartinda sıkıntı yoktur bence hocam.

Bilgisayarcıdan aldım kasayı ve PSU'yu açıp tüm testleri yaptıklarını ve bir sorjn olmadığını söylediler anakart besleyemiyormuş H510M h anakartım düşük geliyormuş CPU 10600k GPU 3080 Master CPU benmark testinde arada reset arada donuyormuş GPU da reset atıyor zaten direk GPU CPU aynı anta teste sokumca direk reset atıyormuş yani anakartın besleyemiyor yüksek iş getiren uygulamalarda PUBG tarzı oyunlar ve FurMark'ta reset atıyor dedi anakartı değiştirmemi söyledi anakart besleyemiyormuş yani kısacası Z serisi gamin anakarta geçmemi söyledi katılıyor musunuz?

Son düzenleme:
Sistem bileşenleri.
i5 10600K.
RTX 3080 Aorus Master.
H510M h anakart.
16 GB RAM Corsair.
Hocam anakartla alakali oldugunu zannetmiyorum cunku zaten ekran karti gucunu anakartdan almiyor kaldi ki h510m anakart zaten giris seviyesi bir anakart degil i5 10600k yi rahat rahat besler bence islemci darbogazindan kaynakli isi sorunu var.Cunku o islmeci 3080 i anca 4k da rahat besler.

Bağlantılar yanlış değil bugün başka bir 3080 denedik yine reset attı ekran kartında sorun olmadığı kesin şu an ya anakart ya PSU.

Güç soketlerini nasıl bağlıyorsunuz? Diğer 3080'i de o şekilde bağladıysanız, oda sorun yaratır, bağlantıyı tarif eder misiniz?

PSU'ya baktım 2X PCI kablosu var, o kartın 3X PCI-e kablosu ile ayrı ayrı 8 pin bağlanması lazım, yani istesenizde doğru bağlantı yapamazsınız.

Son düzenleme:
Güç soketlerini nasıl bağlıyorsunuz? Diğer 3080'i de o şekilde bağladıysanız, oda sorun yaratır, bağlantıyı tarif eder misiniz?

PSU'ya baktım 2X PCI kablosu var, o kartın 3X PCI-e kablosu ile ayrı ayrı 8 pin bağlanması lazım, yani istesenizde doğru bağlantı yapamazsınız.

Ayrı kablo çıkışımı olacak her kabloda 8 pinmi olması lazım.

Benim 2 PCI-e kablosu var 2 çıkışlı 1 çıkışta 8x2 birnde 8x2 var sizin söylediğiniz gibi bir şey duymadım ben hiç.

Geri
Yukarı