RTX 3080 sistemde FIFA 23 30 FPS veriyor

BéTo

Hectopat
Merhaba, Game Pass'de EA App olduğu için uygulamaları bağlayıp 10 saatlik FIFA 23 süremi kullanmıştım. Oyunu 4K 60 FPS sorunsuz oynamıştım.
Sürem bittikten sonra tam emin olamadım ve Steam'den 1 aylık EA App üyeliği alıp 10 saatlik FIFA 23 denemesine devam edecektim. Oyunu ister en düşük çözünürlük, ister 4K, Low ayarlar, Ultra ayarlar ne yaparsam yapayım 30 FPS üstüne çıkmıyor. Gözlerim bozuldu resmen titremekten. Bu olay geçmişte LoL'de başıma gelmişti ve çözmüştüm ama unuttum. Şimdi çözersem not edip duvarıma asacağım yani o kadar sinirlendim. NVIDIA'dan oyun içi paylaşımları kapattım, Xbox'dan Game Bar'ı kapattım. Tam ekran, pencereli ekran denedim yok 30 sabit. Pes yüklü bir de onda sorun yok. NVIDIA ayarlarından battery Boost'u kapatın diyorlar ama o laptop için sanırım. Benim kasa.

Windows 11.
NVIDIA RTX 3080.

Sistemim.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Yok hocam. Ea App'den aldım oyunu. Steelseries uygulamasında görüntü yakalama açıkmış bugün fark ettim belki ondandır ama deneme şansım yok artık. İade ettim Steam'den.
Aynı sorun bende de vardı, Steelseries Arctis Nova 3 almıştım geçenlerde, Steelseries Engine kurduktan sonra oyun 30FPS'e düşüyordu (normalde 75-80 civarında alıyordum). Game Capture özelliğini kapatınca düzeldi sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı