RTX 3080 sisteme PSU tavsiyesi

FSP ve Corsair iyidir. Asus ta bakabilirsiniz bütçeye uygunsa. Geleceğe dönük ve upgrade açısından serbestlik ve rahatlık olması için min. 1000W tavsiye ederim böylece upgarade yaparken PSU yeterli mi diye düşünmezsiniz. Sadce sisteme yetsin gerekirse zamanında PSU da değiştirirm diyorsanız kaliti bir 750W bile işinizi görür.
Şu anda bende 750W güç kaynağı var 9 senedir kullanmaktayım yine öyle bir şey olsun istiyorum kafam rahat etsin. Birde bunu buldum 1200W Corsair Professıonal Hx-1200 1200W Moduler 80+ Platınyum Fiyatı

Corsair PSU konusunda iyi ve kaliteli ürünelere sahip, her markada olduğu gibi istisnalar olmadığı sürece bu PSU'da sizi yıllarca tatmin edebilir.

Teşekkür ederim bir de Hepsiburada Vatan Bilgisayar'a göre daha ucuza daha yüksek Watt'lı PSU veriyor 2.el falan tutup göndermez değil mi bunlar bana?

Corsair HX serisi de iyidir, ben düşük bütçeli VS550 kullanıyorum😥 ama memnunum, hiç sıkıntı çıkartmadı. Corsair, FSP, ASUS üzmez😁

Güle güle kullan inşallah alacağım sistemin daha iyisi sizlere nasip olur arkadaşlar.

Teşekkür ederim bir de Hepsiburada Vatan Bilgisayar'a göre daha ucuza daha yüksek Watt'lı PSU veriyor 2.el falan tutup göndermez değil mi bunlar bana?

Güle güle kullan inşallah alacağım sistemin daha iyisi sizlere nasip olur arkadaşlar.
İnşaallah, en büyük hayallerimden birisi🥺

Ekran kartında 2 tane 8 pinlik giriş var hocam. Eğer elinizdeki PSU dandik değilse değiştirmenize bile gerek yok.

Ekran kartında 2 tane 8 pinlik giriş var hocam. Eğer elinizdeki PSU dandik değilse değiştirmenize bile gerek yok.

Referans tasarımda 2 tane 8 pinlik var doğru ama MSI Gaming X Trio sürümüne baktığımda 3 tane 8 pinlik istiyor bir de önerilen 750W benim şu anki kullanmış olduğumda 750W bir de 9 sene oldu artık bir şey falan olur diye korkmuyor değilim.

Referans tasarımda 2 tane 8 pinlik var doğru ama MSI Gaming X Trio sürümüne baktığımda 3 tane 8 pinlik istiyor bir de önerilen 750W benim şu anki kullanmış olduğumda 750W bir de 9 sene oldu artık bir şey falan olur diye korkmuyor değilim.

Aynen öyle düşük binned ucuz 3080 çalışırda mesela MSI 2080 Ti lightning Z gibi olan 3080 modeli takarsın pat görüntü gider.

Geri
Yukarı