RTX 3080 sürücüsü, RTX 3090 ile çalışır mı?

SorumVar

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar.
Elimde 3080 ekran kartım vardı. İyi bir fiyata satıp, üstüne de biraz para ekleyip 3090 aldım. Sorum açık. Yeni driver yüklemeden direkt 3090 ekran kartını anakarta takıp sorunsuz çalıştırabilir miyim?

Neden her karta özel sürücü çıkartıyorlar sorunsuz çalışacak ise? Çalışmaz tabii ki. DDU sürücülerinizi kaldırın ve yeni kartınıza uygun sürücüleri kurun.
Farklı sürücü mü çıkarıyorlar? :)

İkisinin de sürücü sayfası aynı, aynı şey iniyor. Aynı şey kuruluyor. Çalışacaktır büyük ihtimalle. Yine de kaldırıp tekrar kursanız daha iyi olur.

Görüntü alabilir misiniz? Evet.
Tamamen uyumlu olur mu? Hayır.

Basit bir şekilde Windows üstünden bile sürücüleri kaldırıp, yeni ekran kartınızın montajından sonra yeni sürücü yüklemeniz yeterlidir.

Aslında foruma girip, bu konuyu açana kadar bunları kolay bir şekilde yapabilirdiniz. RTX 3080, RTX 3090 gibi güçlü kartlara göre, basit bir soru. :)

Herkese teşekkürler. Genel görü driverı kaldırmam gerek yönünde anladığım kadarıyla . Nvidia 3000 serisi için aynı driverı verdiği için acaba çalışırmı diye düşünmüştüm ama garanti olması açısından DDU kullanmam gerekecek sanırsam.

@MisakiTaro Kullanıcı platform belirtmemiş. Dediğiniz şey Windows için sorun çıkarmasa bile diğer OS için sorun olabilir aynı sürücüyü kullansa bile. Linux üzerinde aynı sürücüyü kullanan kart değişim sonrası arkadaşım çökme yaşıyordu, kaldırıp kurduktan sonra sorun düzeldi. Her şey kağıt üstündeki gibi olmayabiliyor.

@MisakiTaro Kullanıcı platform belirtmemiş. Dediğiniz şey Windows için sorun çıkarmasa bile diğer OS için sorun olabilir aynı sürücüyü kullansa bile. Linux üzerinde aynı sürücüyü kullanan kart değişim sonrası arkadaşım çökme yaşıyordu, kaldırıp kurduktan sonra sorun düzeldi. Her şey kağıt üstündeki gibi olmayabiliyor.
Yaa pardon doğru diyorsunuz aslında . Belirteyim hemen Windows için sormuştum ben .

Yeni konular

Geri
Yukarı