RTX 3080 Ti 82 dereceyi görüyor

Hocam bana da bir tık fazla geldi sıcaklıklar. Laptop kullanıyorum Max 65-70 görüyor sıcaklık ( rtx 3060 ). Masaüstüne göre bir tık fazla geldi.

Hocam bana da bir tık fazla geldi sıcaklıklar. Laptop kullanıyorum Max 65-70 görüyor sıcaklık ( RTX 3060 ). Masaüstüne göre bir tık fazla geldi.

Simdi hocam, laptop ve masaustu arasinda fark vardir. Bu ekran karti 350 watt guc tuketiyor. Hiçbir laptop GPU'su bu kadar enerji harcamaz dolayisi ile isinmaz. Olmasi gereken 60 70 arasi diye düşünüyorum ama 82, mining yapilmis bir kart olduğu icin biraz iskilleniyorum sadece.

Simdi hocam, laptop ve masaustu arasinda fark vardir. Bu ekran karti 350 watt guc tuketiyor. Hiçbir laptop GPU'su bu kadar enerji harcamaz dolayisi ile isinmaz. Olmasi gereken 60 70 arasi diye düşünüyorum ama 82, mining yapilmis bir kart olduğu icin biraz iskilleniyorum sadece.
Dediğiniz gibi fark var evet ama soğutucu farkıda var :) Laptopsa küçük bir fandan başka bir şey yok masaüstünde istediğiniz gibi soğutucu takabiliyorsunuz. Bana sadece garip geldi.
Teskere şöyle bi baktım da Max 80 dereceyi görüyor sanırım normal hocam değerler.

Hayir kart %100 calisiyor hiz vs hiçbir dusus yok, kasada dedigim gibi 3 +1 fan var mesh kasa.
MHz olması gerektiği gibiyse performans düşüşü olmuyordur pek. Bazı kartlarda hız düşüşü 80 veya 85 derecede oluyor.
Peki macun degisimi haric bu sicakligi exstra fan vs ile dusurebiliriyim?
3080 Ti bulamadım da 3080 Ventus modelinin incelemesini buldum, 40 dB fan sesinde 62 derece, default ayarda 70 derece:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence siz de bi macun yenileyip fan hızını artırın.

Son düzenleme:
Dediğiniz gibi fark var evet ama soğutucu farkıda var :) laptopsa küçük bir fandan başka bir şey yok masaüstünde istediğiniz gibi soğutucu takabiliyorsunuz. Bana sadece garip geldi.
Teskere şöyle bir baktım da Max 80 dereceyi görüyor sanırım normal hocam değerler.

Cok sag olun islemci icin de en kisa zamanda bir sivi sogutma alacagim.

MHz olması gerektiği gibiyse performans düşüşü olmuyordur pek. Bazı kartlarda hız düşüşü 80 veya 85 derecede oluyor.

3080 Ti bulamadım da 3080 Ventus modelinin incelemesini buldum, 40 dB fan sesinde 62 derece, default ayarda 70 derece:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence siz de bir macun yenileyip fan hızını artırın.

Hocam Cyberpunk ful + ful ayarlarda 72'ye kadar geldi 5 10dk da fazla test etme sansim yok, kart biraz dengesiz gibi geldi. Metroda daha cok isiniyor :D sanirim alismak gerek cok sag olun.

Hocam Cyberpunk ful + ful ayarlarda 72'ye kadar geldi 5 10dk da fazla test etme sansim yok, kart biraz dengesiz gibi geldi. Metroda daha cok isiniyor :D sanirim alismak gerek cok sag olun.
Test için Furmark gibi sürekli tam güçte kullanmayı sağlayan bir program kullanın. Oyunlarda kullanım değerleri farklılık gösterebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı