RTX 3080 Ti frekans değeri 1200 MHz'i geçmiyor

Normalde 2x8 pinden 300W, anakarttan da 75W, totalde 375W'a kadar yolu olması lazım. Bilmiyorum garip, bios modu varsa performansa alıp öyle dene bir de istersen. HWInfo varsa oradan da kontrol et, max peak yaptığı watt kaç oluyor.

Normalde 2x8 pinden 300W, anakarttan da 75W, totalde 375W'a kadar yolu olması lazım. Bilmiyorum garip, bios modu varsa performansa alıp öyle dene bir de istersen. HWInfo varsa oradan da kontrol et, max peak yaptığı watt kaç oluyor.
Acaba ekran kartının konektörlerimi bozuk diye tek tek deneyip güç verdim. ikisinden biri takılı olmaz ise görüntü gelmiyor zaten. İkisinide takınca görüntü geliyor. Konektördede sorun yok gibi. Resim ekledim spiderman dan bakın bundada ilginçtir frekans değerlerim iyi ama güç hala 210 watt.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 35
Acaba ekran kartının konektörlerimi bozuk diye tek tek deneyip güç verdim. ikisinden biri takılı olmaz ise görüntü gelmiyor zaten. İkisinide takınca görüntü geliyor. Konektördede sorun yok gibi. Resim ekledim spiderman dan bakın bundada ilginçtir frekans değerlerim iyi ama güç hala 210 watt.
Dediğim gibi Spider-Man CPU ağırlıklı bir oyun olduğu için ekran kartım tam kullanılamıyor. 3DMark grafik testi yaparsan yüksek W değerine çıktığını görürsün.

Dediğim gibi Spider-Man CPU ağırlıklı bir oyun olduğu için ekran kartım tam kullanılamıyor. 3DMark grafik testi yaparsan yüksek W değerine çıktığını görürsün.
call of duty cold war, vanguard, battlefield 5 ,2042 forza horizon 5, Apex legends, Rainbow Six Siege de falanda çektiği güç böyle. 3D mark deneyip atarım onuda

Bakın bu attığımda 2 konektörlü RTX 3080 Tİ sadece model farklı gigabyte vision forza 5 de vs 300 üstü güç çekiyor görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3d Mark testi yaptım sonuçlar da yine 220 wattı ve benchmarklardaki 1200 MHZ değerini geçmiyor. Verdiği score normal mi bilmiyorum. fotoları yükledim

Dosya Ekleri

• 3d.png
    3d.png
    550,8 KB · Görüntüleme: 25
  • 3d ss.png
    3d ss.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
call of duty cold war, vanguard, battlefield 5 ,2042 forza horizon 5, Apex legends, Rainbow Six Siege de falanda çektiği güç böyle. 3D mark deneyip atarım onuda

Bakın bu attığımda 2 konektörlü RTX 3080 Tİ sadece model farklı gigabyte vision forza 5 de vs 300 üstü güç çekiyor görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3d Mark testi yaptım sonuçlar da yine 220 wattı ve benchmarklardaki 1200 MHZ değerini geçmiyor. Verdiği score normal mi bilmiyorum. fotoları yükledim
MSI Afterburner indirip oradaki güç tüketim ayarına bir bakabilirsiniz. Gigabyte’ın da benzer bir GPU OC uygulaması varsa o daha iyi olur sanırım elbette.

Afterburnerdan power limiti dusurmedin di mi?

Veya kartında dual-bios bulunuyor. Silent bios moduna almış olmayasın?

Yok silent değil gaming oc de duruyor switch

Evet güç çekimi problemli gibi. Gerçi çözünürlük ve ayarlar nasıl bilmiyorum ama, benim kart unigine'de 450W'a çıkıyor. 3x8 pin mi var, hepsi takılı mı? Stok frekans 1800 civarı, kart ısınsa frekans kısar ama 57 derecede bu kadar düşürmesinin imkanı yok.
Siz nerede yaşıyorsunuz. Uygunsa sizin bilgisayarda denesek kartı powerda mı sıkıntı var çözerdik. Çevremde eşdeğer sistem yok deneyemiyorum

Hayır power limit en sonda yüzde yüz de daha fazla çıkmıyor bende zaten

Son düzenleme:
Ben İzmir'deyim. Kart voltaj çekmiyor 0.8 0.9 görünüyor. En kötü 1 olması lazım, bazı durumlarda 1.1 e kadar da çıkabilir. Afterburner'ı vs komple kaldırıp öyle dene bir de çünkü bir şey kısıyor gibi.

Ben İzmir'deyim. Kart voltaj çekmiyor 0.8 0.9 görünüyor. En kötü 1 olması lazım, bazı durumlarda 1.1 e kadar da çıkabilir. Afterburner'ı vs komple kaldırıp öyle dene bir de çünkü bir şey kısıyor gibi.
En son sadece Aorus engine vardı gigabyte ın onuda sildim denedim aynı hala forzadan bir görüntü attım. diğer oyunlardada aynı. 0.9 volt oluyor en yüksek bazen 1v ve 1.1v görüyorum ama nadir

Dosya Ekleri

• fora.png
    fora.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 33
GPU-'Z'den BIOS sürümüne bakıp TechPowerUp'tan bir karşılaştır istersen. Benim 3070 Ti bile daha fazla güç çekiyordu. Bu kadar az güç çekmesi ve 57 dereceyi geçmemesi çok ilginç.

Yeni konular

Geri
Yukarı