RTX 3080 Ti R9 5900X Assassin's Creed Odyssey düşük performans

Oyun orijinal. Ultra ayarlarda 60 70 FPS arası alıyorum. Ekran kartı ve işlemci kullanımında sıkıntı yok. Low ayarlara çektiğim zaman ise maksimum 80 90 FPS arası alıyorum. 1080P'de oynuyorum.

Sistemim şu şekildedir:
  • Gigabyte RTX 3080 Ti vision OC.
  • Ryzen 9 5900X.
  • 16 GB RAM G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL 16.
  • ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming Wi-Fi.

NVIDIA Denetim Masası'ndan mfaa i kapat bende ise yaradi.
Sistemim.

Ryzen 5 1500X.
GTX 1060 3GB Gaming X
Corsair RAM 16 GB 2933MHz.
HDD 1TB baracuda.
Oyun orijinal. Ultra ayarlarda 60 70 FPS arası alıyorum. Ekran kartı ve işlemci kullanımında sıkıntı yok. Low ayarlara çektiğim zaman ise maksimum 80 90 FPS arası alıyorum. 1080P'de oynuyorum.

Sistemim şu şekildedir:
  • Gigabyte RTX 3080 Ti vision OC.
  • Ryzen 9 5900X.
  • 16 GB RAM G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL 16.
  • ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming Wi-Fi.

NVIDIA Denetim Masası'ndan mfaa i kapatmayi dene bende ise yaradi.

Sistemim.

Ryzen 5 1500X.
GTX 1060 3GB Gaming X
Corsair RAM 16 GB 2933MHz.

Single olsa ne olacak. Dual RAM'e göre çok aşırı bir farkı yok. Sadece birkaç FPS etkiler. Lütfen bu şekilde bol sorular sormayınız.
Ryzen sistemde mi fark ettirmiyor? 🙃 Sadece çift kanala geçmek bile FPS istikrarını arttırıyor, dropları azaltıyor. Daha ne olsun?

1080p'de oynuyorum.
DSR ile oyunu 4K'da çalıştırın. Sorununuz büyük ölçüde çözülecektir. Ayrıca belleğiniz tek modülden oluşuyorsa yanına ikinci bir modül daha imkanınız el verdiği kadarıyla alıp, takın. Faydasını oldukça göreceksiniz.
Aslında ben Dual Channel'ın sistemi yavaşlattığını düşünüyorum (oyun için değil, genel sistem performansını).

Ben bugüne kadar hep Single ile kullandım.
Dual Channel her zaman sistem performansını arttırmak için kullanılır. Zaten çıkış amacı sistem performansını arttırmaktır, azaltmak değil.

Donanimlar hakkinda zerre kadar bilginiz yokken susun bari de milleti de yanlış yonlendirmeyin.

Zerre bilgi yokken ne demeyi kastediyorsunuz? Bunu söylediğinizi göre bir yerleriniz arşa deymiş olmalı.
Dual channel benim gördüğüm bilgisayarlarda değişik performans veriyor dedim ve eğer okuduysan oyun performansı ile alakalı bir şey söylemedim. Lütfen mabadınızdan elementler uydurmayınız.

Peki yaradan sormaz mı? O ekran kartına o çözünürlük ne?

Hocam önceki sayfada da gözüküyor 240Hz oynamak istiyorum 2K'da 4K'da 240 FPS almam mümkün değil. Ve ekran kartım darboğaz yapmıyor illaki 2K 4K'da mı oynamam lazım?
Ferrari almış köy yolunda gidiyor.
Hocam önceki sayfada da gözüküyor 240Hz oynamak istiyorum 2K'da 4K'da 240 FPS almam mümkün değil. Ve ekran kartım darboğaz yapmıyor illaki 2K 4K'da mı oynamam lazım?

Yani istediğiniz çözünürlükte oynayabilirsiniz. FPS'ye göre seçersiniz.

Hocam önceki sayfada da gözüküyor 240Hz oynamak istiyorum
1080p'de 240 FPS alabilmeniz için işlemcinin çok iyi şekilde beslenmesi gerekiyor. Bunu da öncelikle RAM'leri işlemci için işe yarar hale getirmekle yapabilirsiniz.

Ardından oyunun optimizasyonunu iyileştirmek için linkteki gibi AA'yı tamamen kapatmayıp En düşük olarak ayarlayın. Diğer hacimsel sis gibi ayarları ise yine linkte olduğu gibi optimize edip deneme yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı