RTX 3080 Ti sistemde BF 1'de %1 FPS aniden düşüyor

AzirTheEmperor

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 32 GB 5600 MHz CL36 ( XMP açık olmadığı için 4800 MHz)
SSD veya HDD modeli
1 TB SAMSUNG 980 PRO
Ekran kartı
Asus TUF RTX 3080Ti OC
Anakart
ASUS PRIME Z690-P D5 WIFI
İşlemci
İ7 12700K
Merhaba, BF1'de Online oynarken FPS düşmesi diye tabir edilen durumu yaşıyorum. %1 FPS'im aniden düşüyor. Sistem özelliklerim (i7 12700K, RTX 3080 Ti ve 32 GB DDR5 RAM) oyunu en üst grafiklerde oynamama izin veriyor fakat bu takılmalar beni çok rahatsız ediyor.

Aynı FPS düşmesi GTA 5 Online oynarken arkada Discord açık olması durumunda da geçerli. Onun harici başka bir oyunda FPS düşmesi problemiyle karşılaşmadım.
Ekran kartı sürücüm güncel, bilgisayarım henüz 1 haftalık. Güç kaynağım 850W, bununla bir bağlantısı olabilir mi?

Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• fps_drop problemi2.png
    fps_drop problemi2.png
    713,1 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
AI Tweaker altında Performance Core Ratio olması lazım oradan Sync All Cores mi seçili Auto mu? Bu ayar çekirdeklerin tamamının aynı hızda çalışmasına yarıyor. Şöyle bir avantajı olabilir, mesela işlemci gücü gerektiren oyunlarda, oyunun kullandığı çekirdek 4.0 GHz hızındayken boşta olan diğer çekirdekler düşük hızda olur, oyun diğer çekirdekleri kullanmaya başlayınca diğer çekirdeklerin de hızı artıp 4.0 GHz hızına geçer, bu geçiş anında anlık FPS düşmesi olabilir, başıma geldiği için yazıyorum.

Peki bunu uygulamanın herhangi bir yan etkisi olabilir mi ? (Mavi ekran hataları gibi) Güç tüketimini arttırır mı ? 850W güç kaynağı i7 12700K ve RTX 3080Ti için ucu ucuna yetiyormuş gibi hissediyorum.

W11 ise ondan kaynaklı olabilir, bir arkadaş daha aynı sorunu yaşıyordu.
Evet Windows 11

Peki bunu uygulamanın herhangi bir yan etkisi olabilir mi? (Mavi ekran hataları gibi) Güç tüketimini arttırır mı? 850W güç kaynağı i7 12700K ve RTX 3080 Ti için ucu ucuna yetiyormuş gibi hissediyorum.

Evet Windows 11

11'den kaynaklı olabilir hocam benzer bir sistemde bir arkadaş aynı sorunu temiz kurulum Windows 10 ile çözdü.

Yeni konular

Geri
Yukarı