RTX 3080 Ti Twitch yayını kasıyor

Elandeer

Kilopat
Twitch'te yayın açıyorum ancak yayınım kasıyor. Twitch Studio'da denedim sonuç çok kötüydü. Streamlabs'e geçtim biraz daha iyi oldu ancak kasmaya devam ediyor.
Öncelikle sistem özelliklerimi belirteyim, zaten yeterince güçlü.
Ekran kartı: RTX 3080 Ti.
İşlemci: R9-3900X
RAM: 32 GB.
SSD: 4 TB.
PSU: 1000W.

İnternet hızı download 1000 Mbps, upload 50 Mbps.

Streamlabs ayarlarım: Çıkış kısmında hem ekran kartı hem software denedim sonuç değişmedi. Bit 6000, CPU kullanımı faster. Video kısmında temel çözünürlük 2K, çıkış 1080p. 720p denedim sonuç değişmedi. Boyut düşürme bilinear. FPS 60, 50 ve 30 denedim sonuç değişmedi. Gelişmiş kısmında işlem önceliği high.

Yayınlarımda aşırı derecede kasma durumu söz konusu. Yardımcı olabilir misiniz?

Basic kullanıyorum hocam zaten. Kendi ayarlarını kendi yaptı kurulumu yaparken.
Kendi yaptığı ayarları kullanmayın. Şunu deneyin;

Keyframe interval 2
Encoder olarak varsa NVENC (new), yoksa NVENC,
Preset olarak P4-P5
Bilinear

Sen baya çözmüşsün bu işi tebrik ederim. Çok üst seviye bir çözüm önerisi :D
Aldığı hizmetten memnun en az 20 mutlu danışmanlık verdiğim müşterim, bir de 5M aboneli video prodüksiyon şirketi varken bilgilerimi sorgulaman beni çok üzdü, köşeme gidip ağlayayım bari Kappa

Ya hocam kendi tecrübe etmediğim bir şeyi biliyormuş gibi önermem. Benim laptopta da yayın sahne atlıyordu. Oyun modunu kapatmam halinde düzeldi. Hem benim yazdığım şeyin aynısını yazıp hem de verdiğim diğer öneriyi sanki OBS'i A'dan Z'ye fethetmiş gibi hiçe sayman komik başka bir şey demiyorum.

Ya hocam kendi tecrübe etmediğim bir şeyi biliyormuş gibi önermem. Benim laptopta da yayın sahne atlıyordu. Oyun modunu kapatmam halinde düzeldi. Hem benim yazdığım şeyin aynısını yazıp hem de verdiğim diğer öneriyi sanki OBS'i A'dan Z'ye fethetmiş gibi hiçe sayman komik başka bir şey demiyorum.
Hocam görüntüler bunlar.

Kendi yaptığı ayarları kullanmayın. Şunu deneyin;

Keyframe interval 2
Encoder olarak varsa NVENC (new), yoksa NVENC,
Preset olarak P4-P5
Bilinear

Aldığı hizmetten memnun en az 20 mutlu danışmanlık verdiğim müşterim, bir de 5M aboneli video prodüksiyon şirketi varken bilgilerimi sorgulaman beni çok üzdü, köşeme gidip ağlayayım bari Kappa
Şimdi dediğiniz ayarları deneyeceğim.

Maalesef hocam. Dediğiniz ayarları yaptığımda yine bir değişiklik olmadı.

Dosya Ekleri

• hız (2).png
    hız (2).png
    42,3 KB · Görüntüleme: 22
  • obs (2).png
    obs (2).png
    50,7 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
15-20 dakika yayın yapıp alttaki ekran görüntüsündeki yeri iletebilir misiniz? Sahne atlamalarının hangi kategoriden oluştuğunu görelim. Ek olarak ilettiğiniz ekranda çıkış modu kısmını basit değil de gelişmiş yaparak tekrar iletebilir misiniz?
1689288678822.png

15-20 dakika yayın yapıp alttaki ekran görüntüsündeki yeri iletebilir misiniz? Sahne atlamalarının hangi kategoriden oluştuğunu görelim. Ek olarak ilettiğiniz ekranda çıkış modu kısmını basit değil de gelişmiş yaparak tekrar iletebilir misiniz?
Eki Görüntüle 1861106
Onu yarın akşama bırakıyım hocam. Ancak bu sıkıntıyı CS:GO ve Apex'te yaşıyorum. Diğer oyunlarda gayet güzel yayın yapabiliyorum.

Bunu başta söyleseydin belki bu kadar uğraşmazdık hocam :D
Öncelikle OBS'i her zaman yönetici olarak çalıştır. Ayarlardan Gelişmişe gel, Ağ kısmına gel ve tüm seçeneklere tik koy. Bu ayarın ardından düzelmiş olması gerekiyor. Ekran görüntüsünü aşağıya ekliyorum. Oyunu yayınlarken ekran yakalama yerine oyun yakalamayı kullan. Hala düzelmezse oyun içerisinden v-sync aç veya direkt kendin FPS limiti koy.
1689294571824.png

Bunu başta söyleseydin belki bu kadar uğraşmazdık hocam :D
Öncelikle OBS'i her zaman yönetici olarak çalıştır. Ayarlardan Gelişmişe gel, Ağ kısmına gel ve tüm seçeneklere tik koy. Bu ayarın ardından düzelmiş olması gerekiyor. Ekran görüntüsünü aşağıya ekliyorum. Oyunu yayınlarken ekran yakalama yerine oyun yakalamayı kullan. Hala düzelmezse oyun içerisinden v-sync aç veya direkt kendin FPS limiti koy.
Eki Görüntüle 1861156
Bunları yapınca daha iyi oldu hocam. Apex'te yere düştükten sonra bir şey kalmadı ancak başlangıç kısmında uçaktayken hala biraz kasma devam ediyor. :)

Çıkış kısmını gelişmiş yapıp o kısmın ve yayının ardından aşağıdaki istatistikler kısmının ekran görüntüsünü atarsan tekrardan bakıp ince ayar çekmeye çalışırız.

Yeni konular

Geri
Yukarı