Çözüldü RTX 3090 FE fanları düşük kullanımda dahi dönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Şöyle bir durum var. DDU ile driver kaldırıp tekrar yüklediğim zaman fanlar duruyor. Ne zaman NVIDIA Experience'ı kurayım, NVIDIA denedim masası ayarlarına gireyim fanlar hep %30 da çalışıyor gözüküyor. Güç yönetimi modu zaten ilk kurulumda dahi normal modda duruyor. Anlamadım gitti.

Hocam NVIDIA denetim masasındaki 3D ayarları sıfırlamanı öneririm. Şu an canlı test ediyorum güç yönetimi modunu normale alınca düzeliyor.

Müsait olduğunuz herhangi bir zaman Discord üzerinden görüntülü konuşup gösterebilirim.

Tamamdır müsait bir zamanda bakalım. Ulaşmak için özelden mesaj atılabiliyorsa atın siz platform üzerinden.

Şöyle bir durum var. DDU ile driver kaldırıp tekrar yüklediğim zaman fanlar duruyor. Ne zaman NVIDIA Experience'ı kurayım, NVIDIA denedim masası ayarlarına gireyim fanlar hep %30 da çalışıyor gözüküyor. Güç yönetimi modu zaten ilk kurulumda dahi normal modda duruyor. Anlamadım gitti.

Tamamdır müsait bir zamanda bakalım. Ulaşmak için özelden mesaj atılabiliyorsa atın siz platform üzerinden.

Maksimim performansa alıp PC yeniden başlatıp tekrar normal moda alıp deneyebilir misin?
Her ayar değiştirdiğinde PC yeniden başlatman gerek.

Maksimim performansa alıp PC yeniden başlatıp tekrar normal moda alıp deneyebilir misin?

Yarın akşama bakarım artık. Deneyeyim size ulaşırım ben.

Denedim olmadı.

Eğer çözemeyen varsa bu sorunu çözdüm ben. Sıfırdan format atın ve kesinlikle 2. yazılım yüklemeyin. Örnek verecek olursak MSI Afterburner vb uygulamalar. Arka planda silseniz bile bileşenlere müdahale ediyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı