RTX 3090 için 2K 144 Hz mi 4K 60 Hz mi?

2K 144Hz almanızı öneririm. Eğer 4K 144Hz diye bir şey varsa o muhteşem olur.
4K 60hz üstü monitörler yeni yeni piyasada boy göstermeye başladılar ama son baktığımda fiyatları öyle korkunçtu ki 3090 makul kalıyordu yanlarında :)
Bence bu teknolojilerin biraz daha olgunlaşmasını ve fiyatlarının oturmasını beklemek tüketici olarak faydamıza olacaktır. Hele ki technopat'ta 3080-3090 arasındaki fiyat farkının performans farkına göre devasa olduğu zaten konuşulmuştu, herhalde bu kadar performans farkına bu fiyatı veren arkadaş için 4K 144hz monitör de sorun olmaz :)

Ama ben çok aşmış bir sistem toplayacak olsam monitörü Samsung G9 düşünürdüm, DQHD (2 tane 2K yanyana gibi, 5120x1440p ve 240hz desteği var. Yine 3090'ı zorlayacak bir performans sunar düşünüyorum çünkü çizmesi gereken pikseller normal 2k'nın 2 katı yani 7.3 megapixel, 4K'da ise bu rakam 8.85 megapixel civarında yani aradaki fark %21 civarı. Bence G9 ile de 3090'da darboğaz yaşamazsın.

Son düzenleme:
Darboğaz yapmadığını garanti edebilirim.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bu monitör de oldukça iyi gözüküyor.

Nasıl garanti edeceksiniz anlamıyorum. 3080 bile 10900K ile darboğaz yapıyor OC'siz. Neyse boş verin ben karışmayayım siz halletmişsinizdir oradan bir Threadripper falan 😁

Evet 3960X alacağım 🙂

8k bütçemi aşıyor ne yazık ki :(

4k 144Hz monitörler şuan çok pahalı ve aslında sorun oluyor, belirli bir bütçeyi aşmamam gerekiyor. Ve bütçeyi de donanıma odaklamak istiyorum, monitör vs. sonralardan daha ucuza yenilenebilir diye düşünüyorum, bu sebeple orta şekerli bir şey almayı planlıyorum. Şuan buradan bir arkadaşın attığı 240Hz 2k'yı almayı düşünüyorum.

Hocam bende Rtx 3090 sistem topluyorum. Hali hazırda Asus ROG Strix rtx 3090 OC modelini bekliyorum 65. Sıradayım. Monitör seçiminde bende çok kararsız kaldım çünkü 4K' da fazla bir seçenek yok. Ben, uzun araştırmalarım sonucu ''lg ultragear 38gl950g-b'' almaya karar verdim. Özelliklerini şu şekilde:
  • 38” 21:9 Curved WQHD+ (3840 x 1600) Nano IPS Display
  • Nano IPS (DCI-P3 98%) 1ms Response Time
  • NVIDIA G-SYNC
  • 144Hz (175Hz Overclock)
  • VESA Display HDR 400
  • Sphere Lighting 2.0

Hocam nereden sipariş verdiniz kartı? Ben halen İtopya, Vatan arasında zikzak çiziyorum. Ön sipariş olan bir yer varsa hemen vermek isterim. Bu arada monitör bütçemi çok aşıyor gibi gözüküyor ama teşekkür ederim :/

Hocam nereden sipariş verdiniz kartı? Ben halen İtopya, Vatan arasında zikzak çiziyorum. Ön sipariş olan bir yer varsa hemen vermek isterim. Bu arada monitör bütçemi çok aşıyor gibi gözüküyor ama teşekkür ederim :/
Ben buradan sipariş ettim. 24 eylülde ön siparişe açılır açılmaz sipariş ettim ve hala bekliyorum. Ve yakın zamanda gelecek gibi görünmüyor. Türkiye maalesef çok daha fazla bekleyecek gibi duruyor. Fakat diğer markalar hakkında pek bilgim yok. Ben Asus Rog Strix aldım dünya genelinde en fazla stok sorunu olan kart bu.

Geri
Yukarı