RTX 3090 ile mining yapmak

Arkadaşlar eklemeyi unutmuşum ben İngiltere'de yaşıyorum şimdi baktım 1 kwh 15-22 peni yazıyor fiyat olarak.

Bende bunu sordum hocam değer mi?

Elektrik masrafları çok yüksek ama yine de yapılır, ekran kartıyla Ethereum işlemciyle monero kazmanızı öneririm.

Hocam bende de 3090 var şu an, boşta olduğu zamanlarda mininge bırakacağım ama ayar vs çok anlamıyorum açıkçası. Nasıl bir ayar yapmam lazım kazıya bırakırken?

Hocam bende de 3090 var şu an, boşta olduğu zamanlarda mininge bırakacağım ama ayar vs çok anlamıyorum açıkçası. Nasıl bir ayar yapmam lazım kazıya bırakırken?
Power Limit'i %60'a indir. Core Clock'u -300 yap ve Memory Clock'u +500 yap. Fan hızını da ekran kartı 60 dereceyi geçmeyecek şekilde manuel olarak sabit bırak.

Burdaki ayarları deneyebilirsin YouTube'a da 3090 mining OC settings diye aratıp videolar bulabilirsin.
Temel mantık hata vermeyene kadar memory clocku arttırıp core clocku azaltmak ve power limiti azaltmak.

Herkes doğru ayar doğru ayar diyor nedir bu doğru ayarlar konu veya video falan var mı acaba?
Kartın frekans ayarlarıyla oynuyorsun. GPU'ya gelen frekansı kısıp video belleklerindeki frekansı artırıyorsun. Bu sayede kartın bellekleri ısınıyor sadece, FPS veren ana etmen olan GPU hiçbir şekilde yorulmuyor. Hatta iyi bir şekilde soğutursan video bellekler de ısınmaz dolayısıyla hiçbir zarar olmadan bedava para kazanabilirsin.

Herkes doğru ayar doğru ayar diyor nedir bu doğru ayarlar konu veya video falan var mı acaba?
Doğru ayar kartın yüksek performans verip az elektrik tüketmesi ve az ısınması, fanların yavaş dönerek bile kartı serin tutması.
Tek bir doğru ayar yok hatta tek bir kart için de tek doğru ayar yok. Herkesin kartında bu ayarlar değişiklik gösterebilir. Ama internetten aratıp başkalarının yaptığı ayarlar üzerinden yola çıkarak kendi kartın için doğru ayarı daha rahat bulabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…