RTX 3090 ile mining yapmak

50klık sistemin var ve aylık 1000tl getiri için değer mi o sistemi yıpratmaya?
Yıprandığı yok hocam, ayarlar düzgün yapılırsa gram zararı yok.

Size kalmış bir şey tabii ama bence yapın. Şimdi buranın altına yapma ekran kartını öldürürsün vs şeyler yazıcaklar hepsi boş. Şahsen ben kendim yapıyorum. RX 5500 8 GB ile normalde kart TDP değeri 130 Watt şu an kart 70 Watt'ta çalışıyor. Core clocku kısıp memoryie overlock yaptım ve şu an 50 derecede çalışıyor. Bu kartlar çalışmak için üretiliyor evde yatsın diye değil. İyi ayar çekersen kartla sıkıntısız mining yapabilirsin YouTube da nasıl yapabileceğini öğrenebilirsin overlock vs. şu an rtx 3090 10 doların üzerinde kazandırıyor.

GTX 1660S ile 50 derece ortalamada (GPU ortalaması 50, VRAM sıcaklığı 3080 ve 3090 modelinde gözüküyor bu bir avantaj ancak zaten ısınmayacaktır yüksek modeller) aylık 700Tl kazanıyorum 75W 30 MH/s değerinde.

Elektrik giderim ise monitör işlemci ve diğer bileşenler ile birlikte elektrik faturama +70Tl eklendi.

Sende ortalama 250-300W arası tüketim ile 200Tl elektrik faturasıyla aylık 3K+ kazanabilirsin. Kartın yorulduğu falan olmaz ayarları düzgün yaparsanız.

Arkadaşlar merhaba sistemimde bir adet ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3090 OC ekran kartım var. İşlemci olarak da 5950X kullanıyorum. Bu sistemi toplarken miningde yaparım belki diye aklımdan geçip duruyordu. Fakat kartı yormaya değer mi emin değilim, sonuçta çok uzun yıllar kullanacağım bu sistemi. Karşıma devamlı mining ile ilgili içerikler çıkıyor ve aklımı kurcalıyor sürekli bu iş. 2 hafta önce biraz Ethereum ve doge almıştım şu anda Ethereum yükseliyor. Direkt bu hesabıma mining yapsam mı sizce?

Uzun süre kullanacaksan yapma
Benim tahminim bir gündayanamayıp yapacaksın sonra da pişman olacaksin.

Arkadaşlar eklemeyi unutmuşum ben İngiltere’de yaşıyorum şimdi baktım 1 KWH 15-22 peni yazıyor fiyat olarak.

Bende bunu sordum hocam değer mi?
Elektrik faturası çok az gelecektir o halde hiç takmana bile gerek yok.

Arkadaşlar eklemeyi unutmuşum ben İngiltere’de yaşıyorum şimdi baktım 1 KW 15-22 peni yazıyor fiyat olarak.
300 sterlin getirisi var o zaman minerstat'ı kullanabilirsiniz ne kadar kazdığını öğrenmek için.

Arkadaşlar merhaba sistemimde bir adet ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3090 OC ekran kartım var. İşlemci olarak da 5950X kullanıyorum. Bu sistemi toplarken miningde yaparım belki diye aklımdan geçip duruyordu. Fakat kartı yormaya değer mi emin değilim, sonuçta çok uzun yıllar kullanacağım bu sistemi. Karşıma devamlı mining ile ilgili içerikler çıkıyor ve aklımı kurcalıyor sürekli bu iş. 2 hafta önce biraz Ethereum ve doge almıştım şu anda Ethereum yükseliyor. Direkt bu hesabıma mining yapsam mı sizce?

Eğer yapacaksan sana şöyle bir şey ipucu vereyim ekran kartına bellek frekansına overclock yap istersen voltaj ı düşür.

Yeni konular

Geri
Yukarı